Dünyada ünlü insanlar bile uçak yolculuklarında gaz çıkarttıklarını itiraf ediyor.

Uzmanlara göre uçakla SEYAHAT, sizi daha fazla gaz yapıyor - ve hatta ünlüler bile seyahat ederken yırtılmaya izin verdiklerini itiraf ediyorlar.

Bir uçuştaki yolcular, genellikle yapmasalar bile kendilerini kabinde normalden daha fazla osururken bulabilirler.

Uçakta daha çok osuruyorsun - ve ünlüler bile bunu yaptığını kabul ediyor

Uçakta daha çok osuruyorsun - ve ünlüler bile bunu yaptığını kabul ediyor Kredi bilgileri: Alamy

Kopenhag Üniversitesi'nde bir klinik profesörü olan Jacob Rosenberg, her şeyin kabin basıncının düşmesine bağlı olduğunu söylüyor.

South China Morning Post'a şunları söyledi : "Kabin basıncı düştüğünde, bağırsak içindeki doğal hava genişleyecektir.

"Ve kalın bağırsakta sadece sınırlı yer olduğu için, osuruk doğal bir sonuçtur."

Ayrıca, basınçtaki değişiklik nedeniyle uçuş sırasında kulaklarınızın patlamasının nedeni de budur.

Robbie Williams kısa süre önce bir uçuş sırasında sessizce osurmaya çalıştıktan sonra "onun elinde kalmaya" zorlandığını itiraf etti.

The Secret's Out adlı podcast'te eşi Ayda Field'a şunları söyledi: "Şu anda halka açık uçuşlarda osurmamak konusunda çok iyiyim. Her neyse, bu yüzden gazdan kurtulmam gerekiyordu."

Robbie Williams uçuş sırasında osurmaya çalışırken "elinde ***" olduğunu itiraf etti.

Robbie Williams uçuş sırasında osurmaya çalışırken  "elinde ***" olduğunu itiraf etti. Kredi: Getty Images - Getty

"Ve yaptığım şey şu ki, kimse benim olduğumu duymasın, yanağımı çektiğim bir tür '2 parmak susturucum var. Yarı kaldırmalı bir yanak çekişi. Kesinlikle bir susturucu. 45 yaşındayım. Ben' bunda gerçekten iyiyim. "

"Bu yüzden yanağı ayırdım. Bırak yırtıp takip et ve elimde kal."

Uçuş görevlileri ayrıca bir uçuş sırasında, mahsul tozlama adı verilen özel bir teknikle rüzgarın geçtiğini kabul ettiler .

Bunu yapmak için, koridorda yavaşça yukarı ve aşağı yürüyorlar, havai kabinlerin düzgün bir şekilde kapanıp kapanmadığını ve yolcuların yerleşip yerleşmediğini kontrol ediyor gibi davranıyorlar.

Oyuncu Evangeline Lilly, uçuş görevlisi olarak çalışırken bir yolcunun üzerine osurduğunu itiraf etti.

Oyuncu Evangeline Lilly eskiden bir uçuş görevlisiydi ve kötü yolcuların yanından geçmesine izin verdiğini söyledi.

Oyuncu Evangeline Lilly eskiden bir uçuş görevlisiydi ve kötü yolcuların yanından geçmesine izin verdiğini söyledi. Kredi: Getty Images - Getty

Daha önce şöyle açıkladı: "Bir keresinde bana çok kötü davranan bir adam vardı ve o gün gerçekten mücadele ediyordum, çünkü gazım çok kötüydü.

"Ve bir uçuş görevlisi olarak, uçaktayken bunun gitmesine izin vermezsin.

"Böylece bu adam derimin altına girdi ve sonunda hepsini kurtarmaya karar verdim ve onun yanından geçerken ve 48. kürek çekmeye gittiğimde ... onun yüzüne yırtılmasına izin verdim."

2018'de, bir yolcu çok yüksek sesle osurmakla suçlandıktan sonra bir uçuştan atıldı ve geçen yıl bir milletvekili, insanların uçaklarda osurmasını önlemek için yeni tedbirler çağrısında bulundu .

Nairobi Milletvekili Lilian Gogo, "Genellikle göz ardı edilen bir rahatsızlık var ve bu, uçak içindeki osurma seviyesi." Dedi.

"Kötü koku ve rahatsız edici osuruk (sic) geçirerek diğer yolcuları tam anlamıyla rahatsız eden yolcular var."

Hangi önlemlerin mil yüksekliğinde şişkinliği kontrol edebileceği sorulduğunda, Dr Gogo, mürettebat için özel bir eğitim ve gemide servis edilen yemeklerin gözden geçirilmesini önerdi.

Massachusetts General'de bir gastroenterolog olan Kyle Staller, MD'ye göre, bir uçuş sırasında havada ne kadar gaz olabileceğini bile belirledik, uçuş sırasında ne kadar gazın çıktığı gibi bilgileri söyledik - günde 0,5 ila 1,5 litre arasında. Hastane - uçakta kaç yolcu olduğu ve kabindeki havanın geri dönüşümü.

Londra'dan Napoli'ye bir Ryanair uçuşu 3 saat 15 dakika sürüyor ve bir insanın bu süre içinde genellikle bırakacağı miktar 0.125 litredir - yani bir uçuşta bırakılan ekstra yüzde 30 ile 0.162.

189 yolcu ile çarparsak, yani havadaki 30 litre osuruk hava filtrelemesi nedeniyle yarı yarıya 15 litreye indirildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları