Yaz Tatili İçin Yurt İçi Planlama Yaparken Mutlaka Bu Yerlere Göz Atmalısınız

2019 yılının mart ayını bitirmeye hazırlanırken nisan ayı yeni başlangıçların müjdecisi olacaktır. Havaların ısınması ile birlikte gelen ilkbahar da hemen yaz planları yapılmaya başlanmaktadır.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Öğrenciler yoğun ders dönemlerinin bitmesini ve yaz tatilini dört gözle beklemektedirler.Arkadaşlarıyla gezi planları yapmak için can atmaktadırlar. Bir diğer yandan tüm yıl boyunca aralıksız işe giden ve çok fazla mesailerde çalışan insanlar için yazın yaklaşması yıllık iznin müjdecisidir. Yıllık izinlerini sıcak havalar da kullanmak isteyen insanlar için hemen yaz tatili planlamaları başlamaktadır.

İnsanların tatil planlamaları arasında gezilecek turistik bölgeler, oteller veya yurt dışı seyahatleri olabilir. Bütçelerine göre tatil planlaması yapan insanlar için hem dinlenecekleri hem de eğlenebilecekleri yurt içi tatil olanakları da oldukça fazladır. Peki, hem bütçenize hem de size göre mutlaka gitmeniz gereken tatil yerleri nelerdir?

Yaz Tatili İçin Yurt İçi Planlama Yaparken Göz Atmanız Gereken Tatil Beldeleri

 Yaz tatili denilince akla deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir ve bu üçlünün çoğunlukta olduğu yerleri insanlar tatil beldesi olarak tercih ederler. Yaz turizminin çok yaygın olduğu beldeler arasında Alaçatı, Çeşme, Bodrum en çok tercih edilen yerler arasındadır. Hâlbuki daha keşfedilmemiş veya az tercih edilen çok fazla tatil yerleri vardır. İşte yaz tatili için yut içi planlamalarınız arasında mutlaka bulunması gereken yerlerden birisi: Mersin-Kız Kalesi.

Mersin’in Hem Eğlenceli Hem De Turistik Yeri: Kız Kalesi

Mersin’in uçsuz bucaksız tatil beldeleri arasında Ayaş, Silifke, Kız kalesi bulunmaktadır. Çarşaf gibi denizi ile dikkat çeken Mersin genellikle yörenin halkı için yaz aylarında vazgeçilmez tatil yerlerindendir. Son yıllarda turist sayısının da artış gösterdiği bu ilimiz de Kız kalesi hem denizi hem de gece eğlence yerleri ile insanlara hem dinlenebilecekleri hem de gezebilecekleri bir tatil fırsatı vaat etmektedir. Kıyı şeridini rahatlıkla gezebileceğiniz Mersin’den Susanoğlu ve Yapraklıkoya gitmeden asla dönmemelisiniz.

 Ayrıca Kız kalesine çok yakın olan yerler arasında Mersin’in turistik yerlerinden Cennet ve Cehennem obruğu da bulunmaktadır. Bu da sizlere kültürel gezi yapma fırsatı da sunmaktadır.

Son olarak yaz tatilin de dilediğim gibi yemek istiyorum diyenler için Mersin kıyı şeritlerinde kokoreç, dondurma, közde mısır ve lokmacı bulmak hiçte zor değildir.

Öğrenci Şehri Muğla: Fethiye

Muğla halkı ve üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir tatil yeri olan Fethiye aslında turistlerin de çok fazla uğrak yerlerindendir. Muğla sınırları içerisine girdiğiniz andan itibaren Fethiye’ye gidene kadar çok fazla gezilecek yerler bulunmaktadır. Eğer Fethiye’de bir tatil planı yapıyorsanız Gökova ve Saklıkent’i görmeden dönmemelisiniz.

 Birbirinden güzel doğa manzaralarını görebileceğiniz Fethiye’de ise insanların samimi ve yardımsever tavrı direk dikkat çekmektedir. Kelebekler vadisi ve Ölüdeniz çok uğrak yerleri arasındadır. Ama Fethiye’nin az bilinen koylarını da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Fethiye’de gündüz denize girmek bir kenara, tekne gezisi yaparak çok güzel ve temiz koylara da ulaşabilmeniz mümkündür. Gece eğlenceleri ile meşhur olan Fethiye özellikle öğrenciler için de yaz tatili planlamaları açısından mutlaka göz atmaları gereken yerler arasındadır.

 

tatil tatil planı yurtiçi tatil Ucuzauc.com Uçak Bileti