İsviçre ’nin keşfedilmeyi bekleyen genç şehri; Luzern’i diğerlerinden eşsiz yapan şey modern üslubuyla Avrupa ’nın en eski kasabalarından biri olması. Kalburüstü köprüleriyle, Fresk sanatıyla süslenmiş evleriyle ve sanatla bezenmiş dar sokaklarıyla keşfedilmeyi bekliyor.

Luzern ’in sembolü olarak bilinen Şapel Köprüsü ile yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Bu köprü Reuss Nehri üzerinde duruyor ve daha önce hapishane olarak kullanılmış olması da buraya farklı bir hava katıyor. Galata Kulesi’ne benzeyen mimari bir yapıya sahip harika bir su kulesi. Bu yapıya benzeyen Musegg Duvarı da kesinlikle görülmeye değer. Buradaki saat diğer şehirlerden bir dakika önce çalıyor. Rigi de bu bölgenin en şaşalı yerlerinden ve büyüleyen bir manzarası var. Luzern’e gelip de Luzern Anıtı’nı görmemek olmaz. Bu anıt dünyanın en çok ilgi gören yapılarından biri ve İsviçre li muhafızlar adına yaptırılmış. En ilgi çeken yerlerden biri olan Cizvit Kalesi ’ninde çok nezih ve şık bir mimarisi var. Sizi en şaşırtacak yerlerden biri de İsviçre Taşımacılık Müzesi. Bu müzenin dış çevresi trafik levhası dekorlarıyla süslenmiş harika bir yer. Şehrin en ünlü köprüsü olan Spreuer Köprüsü gözkamaştıran manzarasıyla sizleri kartpostallık fotoğraflar çekmeye davet ediyor.Luzern Sanat Müzesi ’nde birçok değerli sanatçının sergileri sunuluyor. Paris'li bir mimar tarafından yapılan bu müze yenilikçi görünümüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Son olarak Kültür ve Kongre Merkezide modern mimarisiyle ziyaret etmeniz gereken yerlerden bir diğeri.

Yapılacak Aktiviteler

Yapılacak Aktiviteler

Luzern-Meiringen arasında muhteşem bir yol var. Burada birçok insan ile birlikte dağ bisikleti turlarına  katılabilirsiniz. Şehirde en tercih edilen spor aktivitelerinden biri de Luzern dağları arasında kayak yapmak. Bu bölgede pek çok kayak merkezi var. Eğer kış mevsiminde gelecekseniz motorlu tekneler ile Luzern gölünde enfes bir gezintiye çıkabilirsiniz. Özellikle rafting yapmak isteyenler için Trekking Team ekibi fevkalade rafting ve su kayağı etkinlikleri düzenleniyor.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları