Zengin bir ev dekorasyonu oluşturmak isteyenler için çok farklı fikirler verilebilir. Bunların başında aksesuarlar gelecektir.

Kaliteli bir mobilya ve yemek odası takımı, evler için şık ve çarpıcı hava sunacaktır. Böyle pahalı oturma gruplarını almak elbette son derece güç olacaktır. Durum böyle olsa bile ufak dokunuşlarla evleri olduğundan daha lüks ve zengin göstermek mümkün olabilir.

Zengin Ev Oluşturmada İlk Adım

Zengin Ev Oluşturmada İlk Adım

Bunun için yapılacak ilk iş, salon ve oturma odalarını daha ferah ve geniş hale getirmek için bazı ufak hilelere başvurmaktır. Zemin ve duvar döşemeleri bu konuda son derece etkili olacaktır. Evleri daha aydınlık göstermek için beyaz veya krem tonlarında duvarların boyanması önerilir. Duvar kağıdı tercih edilecekse de daha açık renkli ve sade modeller tercih edilmelidir. Zemin için önerilecek konuların başında da yıpranmış parke ve laminant parkelerin onarılması ve cilalanması gelir.

İhtişamlı Salonlar

İhtişamlı Salonlar

Salonlara ihtişamlı bir hava sunmak, sade tasarımlarla mümkün olacaktır. Büyük salonlarda az eşya kullanarak ufak dokunuşlar yapılması önerilir. Sade salonlar her zaman için çok daha asil bir görünüm sunacaktır. Evlerde şık ve sade görünümler için düz renkli ve abartısız oturma gruplarının tercih edilmesi gerekir. Ekonomik fiyatlarla da çok daha modern ve sade tasarımlı oturma grupları temin edilebilir. Az eşya kullanımı, birbiri ile uyumlu süs eşyaları, evlerde göz yoran objelerden ziyade son derece tercih edilir seçeneklerdir. Duvarlarda kaliteli çerçeveler içerisinde evin dekorasyonunu tamamlayacak resimlerin kullanımı önerilir. Parkelerin güzelliğini ortaya çıkaracak kaliteli ve küçük halılar da zemin için kullanımı önerilen aksesuarlar içerisindedir.

Aydınlatmanın Önemi

Aydınlatmanın Önemi

Eşyaların ve evin güzelliğini ortaya koyacak önemli detaylardan biri de aydınlatmalardır. Aydınlatmaların resim çerçevelerinin üzerinde olması, zarif ve şık bir hava katacaktır. Yerden aydınlatmalar ve şık aplikler de salonlara ağır bir hava katacaktır. Çok eşya kullanımı evlerin sadeliğini yok ederek, uyumsuz bir görünüm yaratacaktır. Kaliteli ve anlamı olan süs objeleri, el yapımı sanatsal eserler oldukça önemli aksesuarlardır. Anlam taşıyan aile resimlerinin resme uygun çerçeveler ile duvarlarda bulunması evlere dekoratif bir hava katmaya yarayan objelerdir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları