41. Geleneksel İstanbul Maratonu Başlıyor
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Bu yıl 41. si düzenlenecek olan İstanbul Maratonu her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş katılımcı sayısı ile heyecanı doruklara taşımaya devam ediyor.

100 binin üzerinde katılımcının gerçekleştirileceği maraton,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul tarafından gerçekleştirilmektedir.  Maraton ile birlikte dünyanın ünlü markaları,  federasyonlar,  yabancı ve yerli spor kulüpleri,  sivil toplum kuruluşlarının da bir araya geleceği Maratonun bir festival havasında geçeceği her yıl kazanılan tecrübelerden anlaşılmaktadır.  

Maratona katılmak için her yaştan kişinin büyük ilgi göstermesi, maratona katılacak kişi sayısını da artırmaktadır.  Vodafone İstanbul Maratonuna 106 ülkeden 37000 koşucu katılacak.  Kayıtların ve kontenjanın sınırlı olmasına rağmen ek kontenjan ve ek kayıt alma imkânı da koşuculara sunulacaktır.

İstanbul Senin Durma Koş

İstanbul Maratonu geleneksel olarak her yıl Kasım ayında  gerçekleştirilmektedir.  Bu yıl 41. si düzenlenecek olan İstanbul Maratonu 3 Kasım 2019 pazar günü yapılacaktır.  Koşu 3 farklı etapta gerçekleştirilecek.  1. Etap 42 kilometre,  2.  etap 15 kilometre,  3.  etap ise 8 kilometrelik bir halk koşusu olacaktır.  Katılımın 100 binin üzerinde olması beklenmektedir. 

 Koşuya katılmak için kayıtlar devam etmektedir.  Koşuya katılmak için 16 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.  Dolayısıyla 41. si düzenlenecek olan İstanbul Maratonu için geri sayım başladı.  Kayıtlar alınmaya devam etmektedir.  41. İstanbul Maratonu Kadıköy Altunizade köprüsünün altından başlayıp,  15 Temmuz Şehitler köprüsünden geçip Beşiktaş Vodafone stadyumunda bitirilecektir.

Koşuya katılım ücretsizdir.  16 yaşını doldurmuş her kişi koşuya katılmak için kayıt yaptırabilir.  Kayıtlar farklı bölgelerden alınmaktadır.  İstanbul'un değişik bölgelerinde katılacak olan kişilerin kaydını almak için stantlar kurulacaktır. Avrupa Yakası'nda Taksim İstiklal Caddesi girişi Anadolu Yakası'nda ise Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal bölgesinde stantlarda koşuya katılmak için kayıtlar alınmaktadır.  İstanbul'un Değişik ve farklı bölgelerinde birçok yerde stantlar açılacaktır.  Bunu internetten takip ederek size en yakın olan bölgede kayıt yaptırabilirsiniz. 

 Maraton kayıtları büyük ilgi üzerine devam etmektedir.  Kayıtlar ayrılan kontenjan tamamlandığında sona erecektir. 41 halk koşusuna katılacak olan kişiler 31 Ekim ve 2 Kasım tarihlerinde Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nden tişörtlerini ve yaka numaralarını alabilirler.    Tişörtlerde ‘İstanbul senin durma koş’’  sloganı da oldukça davetkâr ve motive eden bir slogan olarak dikkat çekmektedir.

Koşuya Katılacak Olan Koşucuların Koşudan Önce Dikkat Etmesi Gerekenler

 İstanbul'da düzenlenecek olan 41. İstanbul Maratonuna katılacak olan koşucuların koşuya başlamadan önce bazı konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.  Bunlar; 

• Esneme ve ısınma hareketlerini mutlaka yapın

• Koşu öncesinde ve koşuya kadar beslenmenize özen gösterin ve dengeli beslenin

• Koşudan önce su tüketimini mutlaka önemseyin

• Kafanızda koşudan beklentilerinizi belirleyin ve kendinize bir hedef seçin

• Koşuya katılacağınız ayakkabınızın rahat ve sizi zor durumda bırakmayacak rahatlıkta olmasına özen gösterin

• Koşu öncesinde antrenman yerine geçecek koşular yapın

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları