ELON MUSK, Manchester United'ı satın aldığını iddia ederek bir bomba daha patlattı.

ELON MUSK, özellikle Manchester United taraftarlarında bomba etkisi yapan duyuruyu salı gecesi geç saatlerde Twitter'da yaptı.

Manchester United, Tampa Bay Buccaneers'ı da yöneten Glazer ailesine ait.

Man Utd, dünyanın en büyük spor takımlarından biri ancak son yıllarda zor zamanlar geçirdi.

2013'ten beri ligi kazanamadılar ve taraftarları sahiplerine karşı birçok kez protesto etti.

Kulüp hala ticari bir güç merkezi ve yaklaşık 4 milyar sterlin değerinde - sadece 5 milyar dolarlık utangaç.

Elon Musk Salı gecesi tweet attı: "Ayrıca, Manchester United'ı satın alıyorum hoş geldiniz."

Footy taraftarları şok duyurusu karşısında şaşkına döndü ve bir United destekçisi şunları söyledi: "Elon, bu yasal olarak bağlayıcı bir satın alma niyetidir, enflasyonu düşürme yasasında yeni bir yasadır.

Bir diğeri şöyle dedi: "Dünya çapında bir milyon hayrana sahip olduğunuz umut miktarı hakkında hiçbir fikriniz yok.

"Yine de lütfen bizi satın alın."

Bir diğeri ise "Elon Musk, süperstar, elektrikli arabalarla Bought Man United" dedi.

Biri, "GERİ DÖNMEYEBİLİRİZ!" dedi.

Piers Morgan, "Bu konuda bana güven Elon - onlara yaklaşmak istemezsin… bir futbol takımı satın almak istiyorsan @Arsenal'ı dene" diyerek araya girdi.

Ancak taraftarların açık sözlü milyardere sahip olma umutları, kulübün sorumluluğunu almak gibi bir niyeti olmadığını iddia ettiğinde kısa süre sonra suya düştü.

Tesla şefi 'ciddi' olup olmadığı sorulduğunda, "Hayır, bu Twitter'da uzun süredir devam eden bir şaka.

"Herhangi bir spor takımını satın almıyorum.

"Yine de, herhangi bir takım olsaydı, Man U olurdu. Çocukken en sevdiğim takımdı."

O ekledi: "Standup benim yan koşuşturmam."

Manchester United, sezonun ilk iki maçında Brighton ve Brentford'a arka arkaya mağlubiyetlerin ardından şu anda Premier Lig'in ALTINDA.

Musk'ın başarısız olan Red Devils'i satın almasıyla alay eden tweet'i, siyasetle ilgili bir başka gönderisine doğrudan bir cevaptı.

İlk tweet şöyleydi: "Açık olmak gerekirse, Cumhuriyetçi Parti'nin sol yarısını ve Demokrat Parti'nin sağ yarısını destekliyorum!"

51 yaşındaki Musk, 44 milyar dolarlık bir satın alma işleminden dramatik bir şekilde çekildiği için Twitter'a karşı ateşli bir yasal savaşla karşı karşıya .

Milyarder sahte hesap botları konusundaki bir anlaşmazlıkta anlaşmadan çekilmeye karar verdiğinden, Musk ve Twitter için birkaç ay bir kasırga oldu .

Girişimci, Twitter'da yetkililerin iddia ettiğinden çok daha fazla bot olduğuna inanıyor ve onları satın alımını gerçekleştirmek için yeterli bilgi sağlamamakla suçluyor.

Geri dönüşten memnun olmayan patronlar, Musk'ı mahkemeye vermeye karar verdiler.

Her iki tarafın avukatları, 17 Ekim'de başlayıp beş gün boyunca devam edecek olan Delaware Chancery Court'ta karşı karşıya gelecek.

Twitter ekibi, Musk'ın şirketi daha fazla küçük düşürmesini önlemek için denemeye Eylül ayı başlarında başlamayı talep etmişti.

Musk, bir "warp hızı" denemesinin, platformun spam robotlarıyla dolu olduğu argümanını raydan çıkarmak için bir girişim olduğunu iddia ederek, işlerin Şubat 2023'te başlamasını istedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları