Haydi, gelin bakalım neymiş bu cep sağlık üniteleri.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle şekillenen hayatımızda, bu konudan nasibini alan spor ve sağlık alanları da artık son gelişmelerle takip edilebiliyor. Elinizdeki akıllı telefonlar sayesinde attığınız adımdan tutun da kalp atışlarınız, yediğiniz içtiklerinize kadar pek çok konuyu sadece tek tıkla öğrenebiliyorsunuz. Özellikle düzenli olarak spor yapan ve sağlığına büyük önem verenlerin yardımına koşan pek çok mobil uygulama, hayat kurtaran önerileriyle beraber artık cebinize giriyor. 

Argus

Argus

Günlük, haftalık ve aylık olarak raporlar sunan Argus programı kilo kontrolünü konusunda ihtiyaç duyan ve kadın erkek fark etmeden tüm kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan bir mobil uygulama. GPS bağlantılı çalışan program bir gün içerisindeki tüm hareket kaydınızı tutup ne kadar kalori harcadığınızı görmenizi sağlarken, adım adım nasıl fit hale geldiğinizi de gösteriyor.

Diyetkolik

Diyetkolik

Bu program yerli bir markanın kurulumu olup hem bilgisayar hem de mobil telefonlarda kullanılabiliyor. Yiyecek ve içecekler için tek tek kalori sınıflandırması yapan uygulama aynı zamanda yiyecek/içecek için 5 tam puan üzerinden ne kadar sağlıklı olduğunu da hesaplayarak, dengeli ve sağlıklı besinler tüketmenizi sağlıyor. Üstelik sadece yeme içme üzerine değil, sağlık egzersizleri için büyük ipuçları da içeren Diyetkolik uygulamasını 1 milyondan fazla kişi kullanıyor. 

Endomonto

Endomonto

Under Armour isimli spor mağazası tarafından geliştirilen Endomonto uygulaması, koçsuz spor yapamayanlar için oldukça faydalı. Kullanıcıları sürekli motive eden bu uygulama hangi aktiviteyi yaparsanız yapın kişisel performanslarınıza ilişkin veriler çıkartarak hareket ediyor. Spor sırasında çizdiğiniz rota ve performans ölçümlerini de müzik eşliğinde sunarak daha rahat odaklanmanızı sağlayan uygulamayı tek bir tık ile cebinize indirebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Freeletics

Freeletics

Spor salonunu sevmeyen veya oraya zaman ayıramayanlar için evde nasıl doğru spor yapılacağını öğreten Freeletics, videolu anlatımları veya istenirse online spor hocaları sayesinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Herhangi bir ekipmana gerek kalmadan, nasıl doğru egzersiz çalışılacağını öğrendiğiniz uygulamayı ister kas yapak için isterseniz de fit kalmak için kullanabiliyorsunuz.

FitWell

FitWell

Hem kullanımı basit hem de şahane bir uygulama olan FitWell, hedef koyarak ilerlemenizi sağlayan bir program. IOS veya Android işletim sistemi olan akıllı telefonlarınıza kolayca yükleyebileceğiniz mobil uygulamasıyla her geçen gün sevilen ve vazgeçilemeyen uygulama kilo verme, fitliği koruma hatta ve hatta önerdiği yemek menüleriyle de oldukça hayat kurtarıcı özelliklere sahip. Gün içerisinde yiyip içtiklerinizi kaydederek ilerlediğiniz program, tercih ettiğiniz egzersiz seçeneklerine göre size uyumlu hale geliyor ve düzenli takip ettiğinizde istediğiniz sağlıklı ve fit vücuda sahip olabiliyorsunuz.

MyFitnessPal

MyFitnessPal

Beslenmesine ve egzersizlerine dikkat eden her sporseverin kullanması gereken MyFitnessPal mobil uygulaması, 6 milyon besin için kalori hesaplaması yapabiliyor ve 350’den fazla oluşan videolu egzersiz etkinlikleriyle, kolayca takip edilebiliyor. Diyet yapan pek çok kişinin oldukça işine yarayan uygulama sadece bu amaçla değil vücut sıkılaştırma, form koruma ve doğru beslenme amaçlı da kullanılabiliyor.

Nike+Training Club

Nike+Training Club

Bu mobil uygulama ismiyle de bağlantılı olarak, spor yapan kişilere yönlendirmede bulunmak amacıyla geliştirilmiş bir program. Bir antrenmanı yaparken, nasıl daha çok verim alınabileceğini öğreten program da 15’er dakikalık periyodlarla 100’den fazla etkinlik içeriyor. Programı kendinize göre şekillendirme seçeneğiyle de istenilen egzersizin en doğru yapılış çizelgesini kazanmış oluyorsunuz. 

Runtastic

Runtastic

İster GPS üzerinden isterseniz de manuel olarak kontrol edebildiğiniz Runtastic, aynı uygulamayı kullanan kişilerle paylaşımlar yaparak günlük spor aktivitelerinizi verilere göre listeleyen bir uygulama. Özellikle spor aktivitelerine yoğunlaşan uygulama, aynı aktiviteler ile spor çizelgesi oluşturan arkadaş gruplarında fazlasıyla tercih ediliyor.

RunKeeper

RunKeeper

Yürüyüş ve koşu severlerin en sevdiği uygulama RunKeeper oluyor çünkü adım, kilometre ve rota olarak yazılı rapor sunuyor. Günlük olarak yapılan tüm kayıtları tutan uygulama sayesinde hem gelişmenizin kayıtlarını tutabiliyor hem de koşmanın/yürümenin daha eğlenceli bir hale gelmesini izliyorsunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları