Millilerimiz Fransa Beraberliği İle Tarihe Geçti
Ucuzauc.com Uçak Bileti
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri kapsamında Türkiye ve Fransa karşı karşıya geldi. İki takım öncelikle maça temkinli başlamayı tercih ederek oyun planlarını bu doğrultuda belirledi.

Türkiye için millilerimiz için alınacak beraberliğin önemi ve gruptan çıkmamıza etkisi oldukça fazla olacaktı. Bunu bilen millilerimiz öncelikle maçı dengelemek için oyunu orta sahada karşılamayı tercih etti. Maçın genelinde fazla pozisyon vermeden maçı tamamlayan millilerimiz maç boyunca birkaç pozisyona girebildi. Grup liderliği için kritik bir maçtı ve bu maçtan bir puan almayı bilen millerimiz ülkemize muhteşem bir mutluluk yaşattı. 

2020 Avrupa Futbol Şampiyonasında Lideriz

2020 Avrupa Futbol Şampiyonasında grubunda liderlik mücadelesi veren millilerimiz bu beraberlikle puanını 19 a çıkarmayı başardı. Grupta oynanan 8. Maçların sonunda alınan bu beraberlikle grupta birinciliğini sürdüren millilerimiz gruptan çıkmak için önemli bir dönemeci de geçmiş oldu. 

Fransa 1-0 Öne Geçmesi Millileri Yıldırmadı

Maçın ilk yarısında Fransa etkili başlayarak birçok pozisyon bulmayı başardı. 15 dakikalık bölümün ardından özellikle Kingsley Coman ve Antoine Griezmann'ın geliştirdiği pozisyonlarda kalemizi bir hayli zorladılar. Fakat kesinde devleşen Mert bu pozisyonların hiç birinde geçit vermeyerek kalede adeta devleşti. İlk yarı oyunu dengelemeye çalışarak mücadele eden ekibimiz bunu pek başaramadı. Ancak ikinci yarına Şenol Güneş in taktikleri ile ikinci yarı daha etkili bir milli takım vardı. Ancak Olivier Giroud oyuna girmesi ile ataklarını sıklaştıran Fransa 1-0 öne geçti. Golü kalesinde gören milli takımımız beraberliği yakalamak için birçok girişimde bulundu. Oyuncu değişikliği yaparak Cenk Tosunu oyuna alan Şenol Güneş oyuncu değişikliği ile ileri de daha aktif olmayı başardı. 

Duran Toptan Beraberliği Yakaladık

Duran topta kalesinde göre millilerimiz cevabı yine duran toptan vererek 82. dakikada kazanılan duran topta Kaan Ayhan'ın fileleri havalandırmasıyla cevap verdi. 82. Dakikada 1-1'i yakaladı ve karşılaşma bu skorla sona erdi. Maç sonunda ve gol sonrasında yine asker selamı ile taraftarlara koşan oyuncularımız operasyonda ki askerlerin arkasında olduğunu milli maç esnasında tekrar göstererek ülkemize büyük bir mutluluk yaşatarak tarihe geçti. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları