Anne Karnında Bebek Neden Kilo Almaz

Anne karnında embriyonun düşmesi ile birlikte bebeğiniz hızlı bir şekilde gelişimini sürdürmeye başlayacaktır. Annenin bebek gelişimi sürecinde anne karnında faydası olacak çeşitli besin ve doktorun vermiş olduğu ilaçları düzenli bir şekilde alması gerekiyor. Anne karnında bebeğin kilo almamasının başlıca nedenleri bulunur. Anne yeterince beslenmiyor ve çeşitli sağlık problemleri yaşıyor ise anne karnında bulunan bebeğin kilo almama gibi durumları oluşabilir.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bebek Gelişimi Hamilelik Boyunca Hızlı Bir Şekilde Devam Eder

Anne karnındaki bebek 5 haftasında bir bezelye tanesi kadarken hamilelik süresi boyunca bu gelişim hızlı bir şekilde devam ederek 7 haftada fasulye 15 haftada ise avokado büyüklüğüne ulaşır. Sağlıklı büyüyen bir bebek anne karnındaki gelişim sürecine sağlıklı bir şekilde tamamlaması annenin alacağı besinler ile doğrudan orantılıdır. Bebeğim kilo alım takibi oldukça önemli olup, uzmanlar bu konuya fazlasıyla önem vermekte ve dikkat etmektedirler.

Uzman Doktor Bebeğin Gelişimini Yakından Takip Ediyor

Bebeğin kilosu ultrason yardımıyla yapılan boy ve kilo tahminleri sonrasında ortaya çıkan bir veridir. Bebeğin kilo alışı doğum şekline karar verilmesi ve gelişimi gibi tüm detayları bebeğin kilosu ile doğrudan orantılıdır. Normal ve sağlıklı bir bebeğin doğum kilosu 3 kilo ve 4 kilo arasında olması halinde normal olarak kabul edilir. Ancak bebeğiniz hamilelik süreci boyunca az kilo alıyor ise bunun nedenlerinin detaylı bir şekilde araştırılmasında fayda vardır. 

Annenin Kendine Dikkat Etmesi Çok Önemli

Sağlıklı bir bebeğin bu süreçte düzenli bir şekilde gelişimini sağlaması gerekiyor ve düzenli bir şekilde kilo alımını gerçekleştirmesi gerekiyor. Annenin doktor tavsiyesi ile birlikte düzenli bir şekilde beslenmesini dikkat etmesi çok önemlidir. Anne sigara içiyorsa hamilelik boyunca ne sigara ne de alkol tüketimi kesinlikle yapmamalıdır. Sigara ve alkol bebek gelişimini doğrudan etkileyen olumsuz etkenler arasında gösterilmektedir. 

Bebek Neden Kilo Almaz

• Bebeğin anne karnında kilo almama nedenlerinin başında annenin sağlıklı bir şekilde yiyecek almaması gelmektedir. 

• Sigara ve alkol kullanmakta bebeğin kilo almasını olumsuz etkileyecektir. 

• Kırmızı et, balık ve beyaz et tüketmiyorsanız, bebeğinizin kilosunun yavaş ilerlemesine neden olabilirsiniz. 

• Ayrıca süt, peynir ve çeşitli faydası olacak gıdaların tüketilmemesi de anne karnında bebeğin kilo almasını olumsuz etkileyecek etkenler arasında gösteriliyor.

• Az uyku da anne karnında bebeğin gelişimini olumsuz etkiler

• Ayakta fazla kalmak ve aşırı derece de yorucu işler yapmak

Bebeğin Sağlıklı Kilo Alımı

Bebeğin sağlıklı olarak kilo alması için mutlaka annenin ara öğünlerden tutunda ana öğünlere kadar birçok detaya dikkat ederek gıdaları tüketmesi gerekiyor. Anne adayının hamilelik döneminde artan protein, karbonhidrat ve yağ ihtiyacını düzenli ve sağlıklı bir şekilde karşılaması gerekiyor. Ayrıca annenin sağlıklı kilo alması gereken bu süreçte annenin tam tahıllı ve tam buğday ekmekleri günlük olarak düzenli şekilde tüketmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra karabuğday unundan ekmekleri tercih ederek güvenle tüketebilirsiniz. Annenin kilo almasına neden olacak besinler yerine beneğe ve anneye yararlı olacak yiyecekler ilk tercihiniz olmalıdır.

Annenin Temel Gıdaları Mutlaka Tüketmesi Gerekiyor

Bunun yanı sıra süt, peynir, kırmızı et, balık ve tavuk eti gibi önemli temel gıdaların düzenli bir şekilde tüketilmesi son derece bebek gelişimine faydası olacaktır. Bu nedenle temel gıdalardan uzak kalınması halinde bebeğin kilo alımında yavaşlıklar gözlemlenebilir. Bu gibi durumla karşılaşmamak için annenin düzenli bir şekilde sağlığına ve bebeğin gelişimine katkı sunacak gıdalar tüketmeye özen göstermelidir. Hamilelik süreci boyunca anne ve bebek gelişiminde mutlaka sağlıklı gıdalar tüketilerek bebeğin kilo alması sağlanmalıdır. Bunun için uzman desteği ve önerilerine kulak vererek uygulamak bebeğin kilo almama sorununu ortadan kaldıracaktır. 

bebek hamile kilo sorunu bebekler Ucuzauc.com Uçak Bileti