Apple'ın uzun süredir konuşulan fütüristik arabası böyle görünebilir mi?
Bir tasarımcı, kendi kendine giden aracın nasıl olabileceğine dair, kendi etrafında dönebilen 360 derecelik tuhaf bir bölmeye sahip bir prototip maketi hazırladı.

Apple, mükemmel projelere zaman ayırmasıyla bilinir, bu nedenle böyle bir şey olasılık alanının ötesinde değildir.

Araba tasarımcısı Devanga Borah tarafından hayal edilen konsept, uzun zamandır beklenen aracın sonunun gelebileceğini gösteriyor.

Bilimkurgu filminden fırlamış gibi dönen bölmede iki koltuk gösteriyor.

Yanko Design , iki koltuğu ortaya çıkarmak için bir kapı açılacağını bildirdi.

Koltuklar, maksimum konfor için pratik olarak yatırılır.

Tarz da çok Apple yaklaşımını benimsiyor, temiz beyazları ve siyahları tercih ediyor ve elbette ikonik logoya tokat atıyor.

Apple Car Konsepti Kaynak: Devanga Borah

Ve otonom olduğu için, araç siz talep ettiğinizde yukarı çıkıyor, kendisine bir park yeri bulmadan ve başka biri tarafından çağrılmayı beklemeden önce tüm zor işleri sizin için yapıyor.

Ne olabileceğine dair heyecan verici bir bakış sunsa da, Apple'ın çok gizli planlarıyla ilgili onaylanmış en küçük ayrıntıyı bile öğrenmekten hala çok uzağız.

iPhone üreticisi, yıllardır araba projesi hakkında ağzını sıkı tutuyor ve eninde sonunda bu projeye hiç devam etmemeye karar verebilir.

Apple'ın uzun süredir konuşulan arabası henüz birkaç yıl boyunca piyasaya sürülmeyecek - tabi eğer gerçekleşirse Kaynak bilgileri: Devanga Borah
360 hareketli bölme Kaynak bilgileri: Devanga Borah
Apple Car konsepti, kendi park yerini bulmadan önce yolcuları toplar Kaynak bilgileri: Devanga Borah

Şu anda, gerçeği görmek için en erken 2028 yılına kadar beklememiz gerekebileceği bildiriliyor.

Gizli çalışma Project Titan olarak bilinir ve Apple'ın Tesla'ya rakip olacak bir elektrikli araba yaptığını görebilir.

Firma, sürücüsüz binek otomobillerin geleceğinin nasıl görünebileceğine baktığı için 2014'ten bu yana bir dizi yinelemeden geçtiği düşünülüyor.

Daha önce Apple'ın   bir araba yapmak için Kia ile birlikte çalıştığı düşünülüyordu.

Planlar henüz halka açıklanmasa da kaynaklar teknoloji devinin diğer şirketlere rakip olmak için kişisel bir araç yapmak istediğini söylüyor.

Bazıları, koronavirüs pandemisinin Apple için önemli gecikmeler yarattığını ve bunun böyle sürücüsüz bir aracın üretimini 2025'e ve hatta sonrasına itebileceğini söylüyor.

Bir kaynak daha önce Reuters'e, arabanın "iPhone'u ilk gördüğünüz zamanki gibi" bir sonraki seviye olan yeni bir bataryaya sahip olacağını söyledi.

Apple Car'ın yolda nasıl görünebileceğinin maket tasarımları Kaynak bilgileri: Devanga Borah

Öte yandan, yalnızca doğrulanmış kullanıcılar tarafından ateşlenebilen kişiselleştirilmiş akıllı silahlar nihayet bu yıl ABD'li tüketicilere sunulabilir. 

 Teknoloji devi Microsoft, Word yazılımında bir “kapsayıcılık” denetleyicisi sunarak dünyayı daha uyanık hale getirmeye çalışıyor  .

Ve daha önce Facebook olarak bilinen şirket Meta'ya karşı federal bir  anti-tröst davasına izin verildi.


Kaynak : TheSun

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları