Microsoft Explorer 25 yıl sonunda sonlanmaya ayarı olduğundan zaman internet explorer için nerdeyse doldu.

Gelecek yıl teknoloji devi, Microsoft Edge alternatifine odaklanmak için bir zamanlar popüler olan web tarayıcısından kurtulacak.

Internet Explorer ilk olarak 16 Ağustos 1995'te piyasaya sürüldü

Microsoft, bir  blog gönderisinde  "15 Haziran 2022'de Windows 10'un belirli sürümleri için Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının kullanımdan kaldırılacağını ve destek dışı kalacağını" söyledi.

Görünüşe göre Windows 10'un belirli sürümleri, uzun vadeli bir hizmet sözleşmesinin parçası olmayanlar olacak.

Dolayısıyla, yalnızca normal bir Windows 10 kullanıcısıysanız, önümüzdeki yıl Haziran ayında Internet Explorer'a veda edeceksiniz.

Web tarayıcısı, Google Chrome ve Mozilla Firefox'tan çok daha yavaş olduğu için son yıllarda birçok şakanın konusu haline geldi.

Görünüşe göre, Internet Explorer'ın bu kadar uzun süredir devam etmesinin ana nedeni, bazı eski web sitelerinin yalnızca tarayıcı kullanılarak görüntülenebilmesidir.

Microsoft Edge tarayıcısı artık bu sorunu aşmak için yerleşik bir "Internet Explorer moduna" sahiptir.

Google Chrome, 2013 yılında ABD'deki en popüler tarayıcı olarak Internet Explorer'ı geride bıraktı.

Bu süre zarfında, kullanıcılar daha hızlı ve daha güvenli bir göz atma deneyimini tercih etmeye başlamıştı ve Internet Explorer geride kaldı.

Geçen yıl Microsoft, 21 Ağustos 2021'de Microsoft 365 uygulamalarında Internet Explorer desteğini sona erdireceğini duyurdu.

Yaygın varsayılan tarayıcı olduktan sonra, Internet Explorer son yıllarda güvenlik sorunlarıyla boğuşmuştur ve henüz yapmadıysanız, tarayıcıyı değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Internet Explorer'ı silmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları