Deep Web nedir? Sakıncaları nelerdir? Tehlikeli midir?

İnternet dediğimiz sanal dünya sunucular ve bu sunuculardan alınan verilerin web sayfalarına aktarılmasından oluşur. Bir bildiğimiz yüzü vardır , birde bilmediğimiz. İşte en çok merak edilen internetin Karanlık Yüzü diye tabir edilen Deep Web 'i sizin için inceledik.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Deep Web nedir? Sakıncaları nelerdir? Tehlikeli midir?

Deep Web Türkçe karşılığı derin internet demektir. İnternetin karanlık yüzü diye de bir tabir vardır; derin internet denir bu duruma.Bildiğimiz gibi her oluşturulan web siteleri arama motorları tarafından fark edilir ve otomatik olarak arama motorları bu siteleri fark eder.  Deep Web ise arama motorları tarafından fark edilmez ve/veya fark etmek istemez, derin internet diye tabir ettiğimiz bu alan normal internet kullanıcısının üst modelini oluşturur. Arama motorlarının buradan uzak durması veya tutulmasının nedeni, hem arama motorunun güvenliği ve illegal olması hem de kullanıcının faydası içindir.Deep Web normal internet sitelerinden farklıdır, normal web siteleri sunucuları bir şirketten kiralar ve site dosyalarını burada barındırır, fakat Deep Web çoğunluğu sanıyorsam kişisel sunuculardan oluşmaktadır, yani kendi bilgisayarını bir sunucu gibi kullanmasıdır, fişi çektiği anda site kapanır. Bunun sebebi iz bırakmamak, kendi alanında hakim olmak.


Peki İnternetin Diğer Yüzünde Ne saklı?

Aklınıza illegal içerik olarak ne geliyorsa burada o var diyebilirim. Sivil internet kullanıcısını psikolojik olarak etkileyebilecek aklınıza ne geliyorsa burada onların toplamı hatta daha fazlası var diyebilirim.oyun ,müzik, pornografik içerikler ve türevi, silah satışları, kitaplar, gizli belgeler, kiralık katiller…. Bu liseteyi uzatmak mümkün.

.


Uzak Durmamız gereken bir yerdir Deep web hakkında biliçlenip uzak duralım.

deep web derin internet deepwebnedir kimkullanur bilinçlenelim teknoloji Ucuzauc.com Uçak Bileti