İlaç Takip Sistemi İTS Nedir?

SağlıkBakanlığı tarafından hazırlanarak mobil olarak kullanıma sunulan İTS nedir ve nasıl kullanılır ?

Ucuzauc.com Uçak Bileti

İTS NEDİR?

İTS NEDİR?

 İTS, ilaçların üzerindeki karekodu okutarak sisteme kayıtlı olup olmadığının sorgulanabildiği bir cep telefonu uygulamasıdır. Uygulamadan ilaç hakkında detaylı bilgilere de erişilebiliyor. Hasta güvenliğini iyileştirmede önemli bir ol oynaması beklenen İTS mobil uygulama olarak kullanılabiliyor.

İTS Mobil Uygulaması

İTS Mobil uygulaması, kullanıcılar tarafından ücretsiz olarak akıllı telefonlara google play veya iphone store üzerinden indirilebiliyor. 

İTS Mobil uygulaması üzerinden güvenliğiniz için bir çok bilgiye de kolayça erişim sağlıyor. Sorguladığınız ilacın sisteme kayıtlı olup olmadığı, hakkında toplatılma kararı bulunup bulunmadığı, ilacın güncel fiyatı, son kullanma tarihi gibi bilgiler kolayca öğrenilebiliyor. 

NASIL KULLANILIR?

Uygulamayı telefona yükledikten sonra “Kamera ile tara” ve “elle sorgula” seçeneği karşınıza çıkıyor. Kamera ile tara seçeneği için ürünün üzerindeki karekodu okutarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz

Manuel sorgulama için , ilaç kutusunun üzerindeki barkodun yanında yer alan 01 ile başlayan kodu, başında 01 olmadan barkod no alanına, 21 ile başlayan kodu da başında 21 olmadan seri no alanına yazmak gerekiyor. 

ITS nedir İTS nedir ilaç takip sistemi Ucuzauc.com Uçak Bileti