Günümüzde, sinema kültürünü evlere getiren platform olma özelliğini taşıyan Netfilix, günden güne popülerliğini artırmakta. İçeriğinde binlerce alternatif dizi ve filmleri barındıran platformda yoğun iş temposu nedeniyle sinemaya gidemeyenler için büyük bir alternatif oluşturmuş durumda.

Özellikle kategorilere göre seçim tercihleri, türlere göre ayrılan filmler ve dizilerin seçimlerini kolay bir hale getiriyor. Tercih edilen içeriği, puanları ve eşleşme oranı ile karar verilme olanağını kullanıcılarına sunuyor.  Çok fazla seçenek içinden karar vermede zorlananlar için, en iyi 5 Netflix dizisi tavsiyelerini sizin için hazırladık.

1. Sherlock Holmes (9,1)

1.  Sherlock Holmes (9,1)

Sir Arthur Conan Doyle’un hikâyelerinden günümüze uyarlanan heyecanlı ve gizemli bir dedektiflik dizisi. Başrolünü Benedict Cumberbatch’ın canlandırdığı  "Sherlock Holmes" isimli çılgın ve bir o kadar da yetenekli dedektif, üstün gözlem yeteneği sayesinde insanlara tek bakışta kimlik analizi yapma özelliğine sahip olan biridir. Özellikle olaylara bakış açısı ve çözüm yolları çevredeki insanlar tarafından hayretle karşılanır.

Sonralarında ise Dr. Watson isimli eski bir askeri doktor ile yolları kesişir.  Ev arkadaşı olmaya karar veren ikili, sürekli mahallelerinde gizimli cinayetler ve insanlar ile karşılaşır. Bu durumun içinden çıkamayan polisler ise, Sharlock Holmes’in kapısını çalarak çılgın dedektifin senelerdir beklediği cinayet araştırmaları için macera başlamış olur. Gözlerinizi ayırmadan her ayrıntıya dikkat edeceğiniz sürükleyici dizi tarzı sevenler içinideal bir seçim olabilir.

2.Blacklist(8,1)

2.Blacklist(8,1)

Polisiye dizileri sevenlerin vazgeçilmezi olan uzun soluklu bir dizi olma özelliğine sahip olan Blacklist, dünyanın bir numaralı aranan adamı olan Raymond Reddington’un  FBI ile olan bağlantıları ve kendi  yaşamındaki sırları konu alıyor.

Suç dünyasının arananlar listesinde en önemli ismi olan Reymond Reddington, kendilğinden FBI binasına gelerek teslim olur.  Yaşantısı boyuncu bir çok suça karışan Reddington’un salıverilmesi mümkün değildir. Kendisi de bunun bilincinde teslim olur. FBI ise kendisini teslim olduğu ilk dakikadan itibaren sorgulamak ister. Ama onun FBI sunduğu ilginç bir teklif vardır. Henüz daha ilk göreve başlayacak olan, çiçeği burnunda ajan, Elizabeth Keen ile birlikte iş yapmak. Ancak ona konuşabileceğini söyleyerek. İkilinin macerası başlamış olur.

3.Dark(8,8)

3.Dark(8,8)

Gizemli dizi sevenlerin hayır diyemeyeceği dizi olan Dark’ın oldukça sağlam bir konusu bulunuyor.  Küçük bir Alman kasabasında, 2 küçük çocuğun kaybolması ile başlayan dizinin konusu ilerledikçe daha da dikkatli takip edilerek izlenmesi gerekiyor. Kasabada ki bir mağarada gizemli şekilde yaşanan hareketlilikler kasabalıların bazılarının dikkatini çeker. Geçmişin vegeleceğin aynı anda yaşandığı, çoğu zamanda yolların kesiştiği dizi oldukça sürükleyici bir hikâyeye sahiptir.

Çoğu zaman dejavu ve kısır bir döngüdeymiş gibi ilerleyen dizi, her bölümde verdiği şifreler ve merak uyandıran sahneler ile izleyenleri ekrana bağlıyor. Dark dizisine başlarken yanınızda mutlaka bir kalem kağıt bulundurmanız gerekebilir. Zira ihtiyaç olduğu bazı yerler mevcut.

4. Prison Break(8,3)

4. Prison Break(8,3)

Hiç suça karışmamış olan, Lincoln Burrows ve kardeşi olan Micheal Scofield’in macera dolu öyküsünü anlatan bir hapishaneden kaçış dizisi olarak bilinir. Micheal Scofield’in abisi Lincoln’u hapishaneden kurtarmak için yüzlerce plan yapar. Bu planı gerçekleştirmek için tek bir yol vardır. O da abisinin yanında olmaktır. Bunun da ancak bir yolu, suç işleyerek hapishaneye girmektir. Hapishaneye girmeyi başaran Scofield için bundan sonra tek hedef, suçsuz olan abisini ultra güvenlikli cezaevinden kaçırmaktır.

5. After Life(8,4)

5. After Life(8,4)

İmrenilecek bir hayata sahip olan Tony, eşinin hayata gözlerini yumması ile bir anda farklı bir kişiliğe bürünür. Bütün davranışlarını saklamadan, olduğu gibi yaşayarak çoğu zamanda kural tanımayan davranışları ile çevresinde oldukça itici bir duruma gelir. Bu durum arkadaşlarının da dikkatini çeker. Amaçları Tony’i eski haline döndürmeyi başarmak ve onu kendine getirmek olur.  Ama bu Tony için hiç kolay olmayacaktır. Çünkü çevresi gitgide azalmaya başlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları