Dünyanın en büyük kripto para borsası, dün petrol devi BP'yi geçerek 112 milyar dolara yükseldi.

Kripto para yatırımcılarının Bitcoin gibi para birimlerini alıp satmak için kullandıkları Coinbase, Nasdaq'ta 250 $ referans fiyatından keskin bir artışla 381 $ 'dan hisse açtı.

Ve sadece oradan büyüdü ve istikrar kazanmadan önce ilk birkaç dakikalık işleminde 429 $ 'a kadar yükseldi.

112 milyar dolar olan şirket şu anda Barclays, HSBC ve Standard Chartered gibi geleneksel bankalardan daha değerli ve hisse senetleri yeniden açıldığında bugün tekrar yükselebilir.

Wall Street Journal'a göre Coinbase en son 2018'deki bir bağış toplama turu sırasında sadece 8 milyar dolar değerinde idi  - bu yüzden aniden aşırı zenginleşen çok sayıda insan olacak.

Temelde bir meme dayalı bir kripto para birimi olan Dogecoin, bugün fiyatı yükseldi ve teknoloji kurucusu memde yer alan köpeğin bir gifini tweetlediğinde Tesla CEO'su Elon Musk'tan destek aldı.

Sanal para  son 24 saat içinde ilk kez 10 sent aştı ve şu anda yaklaşık 13 cent oturur.

49 yaşındaki Musk ,  bu sabah erken saatlerde Shiba Inu köpeğinin gifini (kripto para biriminin "yüzü") tweetledi  ve değerinin daha da artmasına neden oldu. Geçmişte,  SpaceX kurucusu  Dogecoin hakkında bir yayın paylaştı ve değeri arttı.

 CNN'e göre sanal "para" yedi yıldan daha uzun bir süre önce bir internet parodisi olarak başladı  , ancak o zamandan beri yasal bir dijital para birimi haline geldi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları