Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre küçük işletme sahiplerinin yaklaşık yarısının, şirketlerini nasıl pazarlayacakları hakkında hiçbir fikri yok

Araştırmaya göre, küçük işletme sahiplerinin neredeyse yarısı, şirketlerini nasıl pazarlayacaklarının tamamen farkında değil.

Küçük ve orta ölçekli kuruluşların 500 liderinin katıldığı bir araştırma, % 42'sinin işlerini tanıtmada olumlu bir etkiye sahip olabilecek bir çevrimiçi profili nasıl oluşturacaklarına dair hiçbir fikrinin olmadığını ortaya çıkardı.


Ve ankete katılan girişimcilerin% 39'unun şaşırtıcı bir şekilde bir şirket web sitesi bile yok.

Birine sahip olanların her 10 kişiden biri bunu kurmak için bir arkadaşının yardımına başvurdu ve her 20 kişiden biri aileye güvendi.

Her 10 işletme sahibinden 6'sı reklam vermek için sosyal medyayı kullanmayı düşünmedi bile.

Ayrıca, her 10 kişiden üçünün, bir şeye nasıl devam edeceğinden emin olmadıklarında başkalarından iş tavsiyesi alacağı da ortaya çıktı - arkadaşların ve ailenin ilk uğrak noktası olduğu.

Her büyüklükteki işletmenin çevrimiçi ortamda başarılı olmasına yardımcı olmak için AI teknolojisini kullanan ve araştırmayı devreye alan dijital pazarlama platformu Adzooma'nın yöneticisi ve kurucu ortağı Rob Wass, "Şu anda eşi benzeri olmayan dijital dönüşümü yaşıyoruz - dolayısıyla dijital pazarlama ve çevrimiçi reklamcılık her zamankinden daha önemli.

"Küresel bir salgın yaşadık ve işletmelerin çevrimiçi ortama geçmesi çok daha önemli hale geldi.

"Küçük işletme sahiplerinin yaklaşık% 50'sinin işlerini en iyi şekilde nasıl pazarlayacaklarını bilmediklerini görmek, pek çok insan için dijital pazarlamacı olmadıkları göz önüne alındığında karmaşık ve zorlayıcı olması şaşırtıcı değil.

"Ancak, başarılı olmak için işletmelerin çevrimiçi olması gerekiyor ve bunu başarmak için platformlar ve çözümler mevcut."

Çalışma, bilgi eksikliğine rağmen, birçok işletme sahibinin hizmetlerini pazarlamak için gerekli adımları attığını ortaya koydu.

Buna bir web sitesi (% 35), sosyal medya profili (% 33) ve sosyal medya reklamcılığı (% 31) kurma dahildir.

Sahiplerin dörtte birinden biraz fazlası (% 26) müşterilerinin çevrimiçi incelemelerini teşvik ederken, 10 kişiden ikisi yerel medyayı hedeflemek ve çevrimiçi topluluklara katılmak için özel olarak reklam veriyor.

OnePoll aracılığıyla yürütülen araştırma, girişimcilerin sosyal medyada işlerini tanıtmak için ödeme yapmamalarına rağmen, her 10 kişiden 8'inin ürünleri hakkında paylaşım yapmak için düzenli olarak Facebook (% 73) ve Instagram (% 59) beğenilerini kullandığını ve Hizmetler.

Ancak Facebook kullanan sayının yarısı olan 10 kişiden sadece ikisi, profesyonel ağ oluşturma web sitesi LinkedIn'de düzenli olarak paylaşımda bulunuyor.

Reklamın yanı sıra, SEO, bazı işletme sahiplerinin farkında olmadığı başka bir uzmanlık alanıdır ve 10 kişiden üçünün ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yoktur.

Buna rağmen,% 39'u işletmelerinin google sıralamalarını iyileştirmek için bir SEO stratejisi düşünüyor.

Sonuçlar, işletme sahiplerinin% 36'sının gelir bütçelerinin en az% 10'unu işletmelerinin reklamını yapmak için ayırdığını da ortaya koydu.

10 kişiden ikisi bunu en az% 25'e yükseltirken.

İşletmelerini İnternet'te pazarlarken,% 37'si müşterilere kendilerini nerede bulacaklarını veya kim olduklarını göstermenin en iyi yolu olarak bir web sitesi olduğunu düşünüyor.

Üçüncüsü de bir sosyal medya varlığına değer verirken, diğerleri sosyal medyada reklam vermeyi, çevrimiçi incelemeleri ve çevrimdışı varlıkları işlerini tanıtmanın yolları olarak görüyor.

Ancak işletme sahiplerinin yaklaşık yarısı (% 49), kendilerini İnternet'te düzgün bir şekilde pazarlamış olsalardı işletmeleri için daha fazla satış yapabileceklerini itiraf ediyor.

Adzooma'nın kurucu ortağı David Sharpe şunları ekledi: “Görünmek ve daha fazla müşteri görünürlüğü elde etmek için işletmenizi çevrimiçi olarak pazarlamak günümüz pazarında çok değerli.

bin sterlin tasarruf ettirdi

"Hiçbir çevrimiçi varlığın olmaması, satışlar ve uzun vadeli ilişkiler için büyük bir risk oluşturabilir.

"İşletme sahiplerinin, mutlaka pazarlamacı olmadıkları için sürecin bu kısmıyla mücadele etmesi anlaşılabilir.

"Ancak, Adzooma bu yüzden var: boyutları ne olursa olsun tüm işletmeler için dijital pazarlamayı daha erişilebilir ve basit hale getirmek."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları