NETFLIX'in yeni korku dizisi Hellbound, platformda en çok izlenen şov olarak Squid Game'i geride bırakarak bir gecede başarıya ulaştı.

Yayınlanmasından sadece 24 saat sonra, Güney Kore draması Netflix'te dünyanın en çok izlenen televizyon programı oldu ve 80'den fazla ülkede reyting listesinin zirvesinde yer aldı.

Hellbound | Official Trailer | Netflix

Netflix'in yeni korku dizisi Hellbound, akış platformunda bir gecede başarıya ulaştı
Güney Kore draması, yayın hizmetinde en çok izlenen şov olarak Squid Game'den daha iyi performans gösterdi

Earth'ün fantastik bir versiyonunda geçen Hellbound, doğaüstü yaratıkların insanları cehenneme sürüklediğini görüyor - ve bu korkaklara göre değil.

Yeon Sang-ho'nun yönettiği ilk üç bölüm, şehirdeki garip olayları araştıran dedektif Jin Kyeong-hoon'u takip ediyor.

Bu arada, kalan iki bölüm beş yıl sonra gerçekleşecek ve yeni doğan bebeğinin cehenneme gideceği haberini kabullenmekte zorlanan bir adama odaklanıyor.

Ekim ayında Squid Game , dünya çapında şaşırtıcı bir şekilde 142 milyon hane tarafından izlendikten sonra Netflix'in "en büyük şovu" olarak damgalandı.

Hwang Dong-hyuk tarafından yazılan ve yönetilen hit distopik Kore draması, büyük bir meblağ için gizemli bir oyuna katılmaya davet edilen çaresiz insanları takip ediyor.

Yayın devi, hissedarlara yazdığı bir mektupta şunları söyledi: "Dünya çapında akıllara durgunluk veren 142 milyon üye hane, ilk dört haftasında oyunu izlemeyi seçti.

"Squid Game'in popülaritesinin genişliği gerçekten şaşırtıcı; bu gösteri 94 ülkede bir numaralı programımız olarak derecelendirildi.

"Diğer büyük hitlerimizden bazıları gibi, Squid Game de TikTok'ta 42 milyardan fazla görüntüleme ile bir Saturday Night Live skeçi ve memler/klipler üreterek kültürel zamanın ruhunu deldi."

Eylül ayında çıkış yapan Squid Game dokuz bölümden oluşuyor.

Netflix'in ABD'de en popüler dizi haline gelen ilk Kore programıdır ve şirketin uluslararası şov teklifini artırma çabalarını takip eder.

Squid Game'in ikinci sezonu bu ayın başlarında onaylandı ve yaratıcısı Dong-hyuk haberi duyurdu.

Associated Press'e verdiği demeçte, "İkinci sezon için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi var.

Hellbound, Netflix'te yayın yapmak için kullanılabilir

"Yani bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum, ancak söyleyeceğim, gerçekten ikinci bir sezon olacak.

"Gi-hun geri gelecek, dünya için bir şeyler yapacak."

Hellbound, Netflix'te yayın yapmak için kullanılabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları