Evde kalınan dönemlerde, en çok tercih edilen platformlardan biri Netflix. Netflix içerisinde bulundurduğu birçok filmle, kişilerin ilgisini son dönemde bolca üzerine çekiyor. Sizlerde iyi bir korku filmi izlemek için Netflix içerisinde bulunan özel korku filmlerini izleyebilirsiniz.IMDB tarafından yüksek puan alan bu filmler, korku severlerin beğenerek izleyebileceği filmler arasında. Korku filmi izlemek sizler için bir tutku mu? O halde bu keyifli anları sizde en iyi Netflix filmleri ile taçlandırabilisiniz. Korku vücuda büyük bir hormon salar. Bu kişilere büyük bir coşku ve mutluluk verir.

1. Sessiz Bir Yer

1. Sessiz Bir Yer

Sessiz Bir Yer, IMDB üzerinden 7,5 puan alan 2018 yapımı bir flimdir. Post-apokaliptik yapısıyla içerisinde bolca korku ve gerilim unsurları bulundurur. Son dönemlerin en iyi korku filmleri arasında olan Sessiz Bir Yer izleyicilerden bolca olumlu yorum almıştır. Netflix korku kategorisi içerisinde en çok göze çıkan bu film detaylı senaryosuyla da göz doldurur. Film bir ailenin sessiz, ıssız ve kendileri için güvenli bir hale getirdiği evde geçer. Ev içerisinde herhangi bir şekilde ses çıkarılmaması gerekir. En az ses bile tamamen yasak olan bu evde bir gün ufak bir ses çıkar. Çocuklar evdeki vazoyu devirir ve bu vazo evdeki bütün düzeni değiştirir. Film sessiz gerilimi ile sizleri tamamen ekrana kilitleyecek durumda. Sizlerde çıtınızı çıkarmak istemeden, pür dikkat bu filmi zevkle izleyeceksiniz.

2. Korku Seansı

2. Korku Seansı

Korku Seansı 2013 yapımı bir filmdir. Film IMDB üzerinden 7,5 almıştır. Bir çok kişibu filmi artık biliyor. Son derece kült olan bu film, paranormal korku türününen çok beğenilen örneklerden arasındadır. Gerçek hikayelerden uyarlanan bu hikaye, görsel açıdan kişileri içine çekecek bir yapıya sahiptir. Film paranormal olaylarla ilgilenen Ed ve Lorraine çifti üzerinden geçmektedir. Çift inanılmaz olaylarla uğraşarak, kişilere yardım etmeye çalışıyor. Korku Seansı içerisinde bulunan vaka ise bu güne kadar karşılaştıkları en garip vakalar arasında. Korku Seansı içerisinde paranormal olaylar yaşayan çiftler, eski bireve taşınır. Eski evin bodrumuna girdikten sonra evlerinde garip olaylar yaşamaya başlarlar. Bu film Netflix içerisinde izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri arasındadır. Dilerseniz seri halinde olan bu filme başlayarak, korku filmi serisi izleyebilirsiniz.

3.Upgrade

3.Upgrade

Upgrade 2018 yapımı bir korku filmidir. Film IMDB üzerinden 7,5 puan almıştır. Film, korkunç bir saldırı içerisinde eşini kaybetmiş bir adam ile başlar. Grey eşinibu saldırıda kaybetmiştir ve kendisi de yatağa bağlı kalmıştır. Grey bir gün deneysel olarak düzenlenen bir tedaviyi kabul eder. Tedavi sonrasında ise insanüstü bir güce kavuşur. Bu yeteneklerine dayanarak, eşinin intikamını almaya çalışır.

4.Cinnet

4.Cinnet

Cinnet bir çok kişi tarafından bilinen 1980 yapımı kült filmlerden biridir. Film IMDB üzerinden 8,4 almıştır. Film tamamen Jack Torrence üzerine kuruludur. Jack bir otelin bakım işlerini yapmaktadır. Ailesinin otele yerleşmesinden sonra garip tavırlar sergileyen Jack, kendi içerisinde farklı bir delilik haline girer. Son derece gerici olan bu film, korku severler için son derece ideal filmlerarasındadır.

5. Sapık

5. Sapık

Sapık Netflix korku filmleri arasında en çok beğenilen 1960 yapımı bir filmdir. Film birçok kişi tarafından kült olarak kabul edilmiştir. IMDB tarafından 8,5 puan alan bu film korku filmi sektörüne yön veren özel filmler arasındadır. Alfred Hitchcock tarafından yapılan bu film özellikle birçok kişinin korku filmlerine karşı bakış açısını değiştirmiştir. Özel detayları, kurgusu, senaryosu, oyuncuları ve müzikleriyle eşsiz olan bu film özellikle kaliteli, zamanı geçemeyen filmler izlemek için sizlerde Sapık filmini izleyebilirsiniz. Film işyerinden para çalan ve iyi bir hayat kurmak isteyen bir kadının hikayesi ile başlıyor. Kadın kaçtığı sırada Bates Motel’e gidiyor ve orada bir gece geçirmeye karar veriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları