Dijital dünyada yayın yapmak için bir plan oluşturmanız gerekecek. İnternetten yayın yapmak için radyo hosting ile karşılaşmış ve bunun ne anlama geldiğini merak ettiyseniz, temel bilgileri anlamanız için bu yazıyı rehber olarak kullanabilirsiniz. Buyrun tüm detaylarıyla inceleyelim.

Radyo hosting, radyo yayıncılarına çevrimiçi akış yapmalarını sağlayan bir hizmettir. Dinleyiciler ve yayın kaynağı, arasında bir aracı görevi görür. Bu servisi sunan platformlar, çevrimiçi radyo dinlemeyi kolaylaştıran web akışı oynatıcılar gibi ek hizmetler ve teknolojiler de sağlayabilir.

Geniş bantlı bir İnternet bağlantınız varsa ve Skype veya Yahoo Messenger gibi bir sohbet programı kullanıyorsanız, kendi radyo programınızı oluşturmak ve hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm donanıma nispeten sahipsiniz demektir. Radyo programınızı ücretsiz bir Web hizmeti aracılığıyla yayınlamayı, çevrimiçi yayın yapmaya başlamak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, mikrofonlu bir kulaklık ve nispeten hızlı bir İnternet bağlantısıdır. Mikrofona yalnızca ses kayıtları oluşturmayı veya canlı yayın yapmayı düşünüyorsanız ihtiyacınız olacak. Önceden kaydedilmiş medya veya müzik akışını sağlamak istiyorsanız, bilgisayarınızdan dosya akışı yapabilir veya yükleyebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları