GEÇMİŞ BİRKAÇ AYDA, ebeveynler daha önce yaş kısıtlaması olan bazı Roblox oyunlarının her yaş için uygun hale getirildiğini fark etmeye başladı.

Buna, Peppa Pig gibi popüler çocuk karakterlerini öldürdüğünüz oyunlar veya tuvalet kullanarak simülasyon yapanlar da dahil olmak üzere bir dizi tartışmalı oyun dahildir.

Roblox , ebeveynlerin çocukları için ayarlayabileceği üç yaş sınırlaması düzeyine sahip, kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir çevrimiçi içerik dünyasıdır.

En yüksek kısıtlama düzeyi "Tüm Yaşlar" olarak adlandırılır ve "içerik, yalnızca hafif şiddet veya az miktarda gerçekçi olmayan kan içeren herkes için uygundur."

Bu kısıtlamalar yalnızca şiddete atıfta bulunur ve cinsel içerik veya uyuşturucu gibi yaşa duyarlı diğer içeriklerden bahsetmez.

Bu konuları ele alan kapsayıcı kurallar vardır, ancak tüm kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerde kuralların etrafından dolaşmanın yolları vardır.

Oyunların hangi yaş aralığına uygun olduğunu görmek için manuel olarak kontrol edildiği aktarılıyor. 

Bu nedenle Roblox, manuel olarak kontrol edilen bu oyunların kendilerinin uygunsuz olmadığına karar verdi.

Görünüşe göre All Ages, beş ila dokuz yaşındakiler için uygundur, ancak Roblox Avrupa'da yedi yaş ve üstü için derecelendirilmiştir.

Bir anne, Her Yaş için uygun olarak derecelendirilen çok sayıda tuvalet tabanlı oyun keşfettikten sonra sosyal medyaya ulaştı.

Umumi Banyo Simülatörü ve XYZ Umumi Banyo Simülatörü gibi adlarla, tüm oyuncular için bunlardan birkaçı mevcuttur.

Karakteriniz, giysilerinin alt yarısının çıkarıldığı ve kasenin kahverengi veya sarı olduğu bir bölmeye girebilir.

Bazı oyunların bölmede kapısı yoktur ve bazılarında oyuncuların tuvalette diğerlerinin fotoğraflarını çekmesine izin verilir.

Karakterinin su birikintilerinde kaydığını ve bacakları havada sırt üstü sıkışıp kaldığını gösteren bir video kaydetti.

Daha sonra diğer oyuncular, kayıt sırasında 3 bin oyuncunun bulunduğu oyunda kaba cinsel hareketler yaptı.

Şirket, kullanıcıların topluluk kurallarını ihlal etmesi durumunda başkaları tarafından bildirilmesi gerektiğini belirtiyor.


Kaynak : https://erisimhaber.com/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları