Tiktok'un tercih edilme sebepleri...

TikTok kullanıcıların 60 saniyelik videolar izlemesini ve yayınlamasını sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. 155 ülkede 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunur. Musical.ly isimli uygulamanın 2017 yılında Çinli ByteDance Technology tarafından satın alınmasıyla ortaya çıkmıştır.

Peki TikTok’u bu kadar cazip kılan nedir, piyasadaki bir sürü sosyal medya uygulamasının arasında çocuklar neden TikTok’u tercih ediyor ve saatlerce başından ayrılmıyor?

 

TikTok üzerinde ciddi, eğlenceli anları milyonlarca kısa video izleyebilir, müzik klipleri neveya filmlere dudak uydurarak kendi videonuzu yayınlayabilirsiniz. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi beğeniler ve yorumlar aracılığı ile başka kullanıcılarla etkileşime girebilirsiniz. Üstelik günümüz çocuklarının dikkat süreleri göz önüne alındığında60 saniye gibi kısa bir süre içinde. Diğer taraftan yine bir sosyal medya platformu ve yine aileleri saran gizlilik ve güvenlik endişeleri mevcut. TikTok platformunda yer alan videolar genellikle zararsız olsa da buranın açık bir sosyal medya platformu olduğunu aklınızdan çıkarmayın. TikTok’un ücretsiz olarak android telefona indir.com üzerinden indirebilirsiniz. https://tiktok.indir.com/android

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları