Titanic ilk çıktığı zamanda sinema tarihinin en çok izlenen filminin yanında, 11 oskar ve daha onlarca ödül almıştı. Peki üzerinden 25 yıl geçen filmin oyuncuları şimdi ne yapıyorlar?

Titanic 1997'de piyasaya sürülmesi ile tüm sinema rekorlarını altüst etmişti. Titanik 11 Oscar ve 2.2 milyar sterlinlik bir gişe hasılatı ile rekorlar kitabına girdi.

Şimdi, 25 yıl sonra, Billy Zane'in Carl Hockley'inin uşağı Spicer Lovejoy'u oynayan David Warner'ın üzücü ölümü açıklandı.

David Warner ne yazık ki bu hafta vefat etti

The Omen ve Mary Poppins Returns filmlerinde de rol alan İngiliz oyuncu , 80 yaşında kansere bağlı bir hastalıktan vefat etti.

James Cameron'ın yönettiği destansı filmde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet , lanetli gemide gizli aşıklar olarak rol aldı.

Rose rolüyle En İyi Kadın Oyuncu gong'una aday gösterilen Kate, 2008'de kendisine Oscar kazandıran The Holiday, Iris ve The Reader gibi çok beğenilen bir dizi filmde rol aldı.

Leo, Inception, The Wolf of Wall Street ve The Departed gibi gişe rekorları kıran filmlerde rol aldığı için artık büyük bir Hollywood ismi.

Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet arkadaş kaldı

2017'de The Revenant için ilk En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını aldı.

Peki ya Titanik kadrosunun geri kalanı?

Oyunculuğa sırtını dönen çocuk yıldızdan ani bir trajik ölüme ve yönetmenle sette yaşanan bir ilişkiye, işte onlar ufka doğru gittikten sonra olanlar.

Suzy Amis - Lizzy Calvert

Suzy Amis - Lizzy Calvert Suzy Amis Cameron, 22 yıldır yönetmen James ile evli.

Suzy, son gün sahnelerinde Rose'un torununun torunu Lizzy'yi oynadı, ancak bu onun son oyunculuk rollerinden biri olacaktı.

TV filmlerinde üç kez daha çalıştıktan sonra işi bıraktı.

Ancak Titanik kaderini başka bir şekilde daha iyiye doğru değiştirdi - sette gelecekteki kocası yönetmen James Cameron ile tanıştı.

Çift tanıştığında Cameron sadece dördüncü karısı Linda Hamilton ile evlenmişti ve Suzy ile olan dedikodu ilişkisi evliliğin dağılmasıyla ve 42 milyon sterlinlik bir anlaşmayla sonuçlandı.

İlk evliliğinden Jasper'a zaten anne olan Suzy, 2000 yılında yönetmenle evlendi. Üç kızı var, Claire, Quinn ve Elizabeth.

2012 yılında Forks Over Knives belgeselini izledikten sonra bitki bazlı beslenmeye başlayan çift, Hollister Ranch'te organik bir çiftlikte yaşıyor.

Suzy artık sürdürülebilir moda ve vegan diyetleri de dahil olmak üzere çevre sorunları için önde gelen bir aktivist.

Reece Thompson - İrlandalı çocuk

Reece Thompson - İrlandalı çocuk Reece oyunculuğa sırtını döndü

Reece, kendisine Titanik'te küçük bir rol veya bir benzin reklamında oynama seçeneği verildiğinde beş yaşında bir çocuk modeldi.

Ancak 'İrlandalı küçük çocuk' rolü kazançlı çıktı, o zamanlar ona 30.000 sterlin ve o zamandan beri telif çekleri kazandı.

Çocuğun, annesinin ve kız kardeşinin üçüncü sınıfın kapıları kilitli kalırken yataklarında ölmek üzere yattığını gören küçük ama unutulmaz sahnesi, filmdeki en trajik sahnelerden biriydi.

Reece şov dünyasına sırtını döndü ve şimdi Utah'ta bir kayak merkezi olan Brian Head Resort'ta dijital pazarlama direktörü olarak çalışıyor.

Hâlâ posta yoluyla ara sıra telif ücreti alıyor; Business Insider'a şunları söyledi: "Garip çünkü artık aklımda değil. 'Ah, ne zaman yeni bir Titanic çek alacağım?' gibi değil. Bu olduğunda, 'Oh, harika, fazladan 100 dolar.

"Bu oldukça tuhaf. Ama umarım daha çok oynamaya devam ederler çünkü bu benim için daha fazla para demek."

Alexandrea Owens-Sarno - Cora

Alexandrea Owens-Sarno - Cora Alexandrea, Jack'in 'en iyi kızı' Cora'yı oynadı

Alexandrea, güverte altı partisinde ayakları üzerinde dans eden Leonardo DiCaprio'nun “en iyi kızı” Cora'yı canlandırdığında sekiz yaşındaydı ve rolü kazara kaptığını söylüyor.

Cosmopolitan'a, annesi onu ve küçük kız kardeşini seçmelere götürdüğünde role tökezlediğini söyledi.

Ağlayan kardeşi, “ağlayan kız” rolü için seçmelere katılmak için kalabalığın arasından seçildi ve bir oyuncu kadrosu, Alexandrea'ya başka bir rolle ilgilenip ilgilenmeyeceğini sordu.

"Birkaç hafta sonra, annem makinede rolü aldığımı söyleyen bir mesaj aldı" diyor. "Ağladığımı, çığlık attığımı, evin içinde küçük bir manyak gibi koşuşturduğumu hatırlıyorum."

Leo'nun eskiz defterini çizerek ve fıstık ezmesi ve reçel sarnilerini besleyerek onu sette nasıl eğlendirdiğini anlattı.

Şunları hatırladı: “'Bu benim yeni en iyi arkadaşım Leo ve o çok havalı' diye düşünüyordum.

"Sahneler arasında takılırdık ve Kate de gelip bizimle konuşurdu - kız kardeşimin saçına takıntılıydı, bu yüzden her zaman onunla oynuyordu."

Şimdi 33 yaşında olan Alexandrea hala oyunculuk yapıyor ve yakın zamanda, bir arkadaşı vurup kaçtığında intikam almak isteyen üç bisikletçi hakkında Lanes adlı kısa bir film çekmek için kamera arkasına geçti.

Danny Nucci - Fabrizio De Rossi

Danny Nucci - Fabrizio De Rossi Danny Nucci, talihsiz İtalyan Fabrizio'yu oynadı

Fransız Faslı bir anne ve İtalyan bir babaya sahip olan Avusturya doğumlu oyuncu, filmde Jack'in arkadaşı Fabrizio'yu canlandırdı.

İtalyan karakter dalgalarda can veriyor ve zavallı yaşlı Danny de o yıl iki filmde daha öldürüldü, Eraser ve The Rock.

Oyuncu, Titanik'te rol aldığı en büyük kızının annesi Terre Brigham ile evlendi, ancak bir yıl sonra 1997 filmi That Old Feeling setinde ikinci eşi Paula Marshall ile tanıştıktan sonra boşandılar.

2003 yılında evlendiler ve bir kızı paylaştılar.

Danny, Titanic'ten bu yana Robert Downey Jr ile Friends and Lovers dahil olmak üzere çeşitli filmlerde ve The Rookie gibi TV şovlarında rol aldı.

En son rolü, Nisan ayında prömiyeri yapılan mini dizi The Offer'da ABD'li politikacı Mario Biaggi'ydi.

Kathy Bates - Molly Brown

Kathy Bates - Molly Brown Kathy 'batmaz' Molly Brown'ı oynadı

Kathy, 1991 yapımı Misery filmi için 'batmaz' Molly Brown'ı oynadığında En İyi Kadın Oyuncu gongunu seçtikten sonra zaten bir Oscar kazananıydı.

Midnight in Paris, About Schmidt ve Revolutionary Road'da rol aldı ve Titanik'te başrolleri paylaştığı Leo ve Kate ile yeniden bir araya geldi.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Harry's Law, American Horror Story ve Feud gibi dizilerde başrol oynayarak televizyona da geçti.

Şimdi 74 yaşında olan Kathy, 2003 yılında yumurtalık kanseri ve 2012'de meme kanseri teşhisi konan ve çift mastektomi ile sonuçlanan sağlık savaşlarından adil bir pay aldı.

Bill Paxton-Brock Lovett

Bill Paxton-Brock Lovett Bill Paxton, 2017'de ameliyat sonrası komplikasyonların ardından öldü

Bill Paxton , Titanik'te göründüğü zaman, Aliens, Terminator, Twister ve Apollo 13 gibi gişe rekorları kıran filmlerdeki rolleri nedeniyle iyi biliniyordu.

Hazine avcısı Brock'u canlandırdı ve Ghost of the Abyss belgeseli için 2003 yılında Titanik'in gerçek batığına yaptığı dalışta Cameron'a eşlik etti.

Bill'in diğer film çalışmaları arasında Mighty Joe Young ve Edge of Tomorrow yer alıyor ve ayrıca beş sezon boyunca Utah'ta çok eşli bir aileyi anlatan HBO dizisi Big Love'da rol aldı.

İki kez evli olan Bill, ikinci karısı İngiliz öğrenci Louise Newberry ile 13 numaralı Londra otobüsünde tanıştı ve anında ona aşık oldu.

İki çocukları vardı - şimdi 28 yaşında James ve 25 yaşında Lydia.

Trajik bir şekilde, saygın aktör , Şubat 2017'de 61 yaşında kalp ameliyatından kaynaklanan komplikasyonlardan sonra öldü .

Ailesi, ameliyat eden cerrahı "yüksek riskli ve alışılmamış" yöntemler kullandığını ve Bill'in ikinci bir ameliyata ve nihayetinde oyuncunun ölümüne yol açan bir dönüş yaptığında ameliyathanede bulunmadığını iddia ederek "yanlış ölüm" için dava etti. .

Davayı bu yılın başlarında 830.000 £ karşılığında çözdüler.

Billy Zane - Caledon Hockley

Billy Zane - Caledon Hockley Billy, Rose'un lüks nişanlısını oynadı

Amerikalı aktör Billy, Titanic'te Rose'un zengin, kafası karışık nişanlısını oynadığı 1996'da aynı adlı filmdeki Hayalet'teki rolüyle zaten biliniyordu.

Ryan Gosling'le birlikte oynadığı, eleştirmenlerce beğenilen 2001 filmi The Believer'da rol almaya devam etti ve Chicago'nun Broadway yapımında Billy Flynn'i canlandırdı.

Daha yakın zamanlarda MacGruber ve Curfew gibi TV şovlarında rol aldı.

Billy'nin yapım aşamasında olan ve Godfather efsanesi Marlon Brando'yu oynadığı Waltzing With Brando da dahil olmak üzere dört filmi var.

Titanik karakteri gibi, Billy de ölüme mahkûm çatışmalara yabancı değil.

1995'e kadar altı yıl boyunca Lisa Collins ile evli, aynı zamanda Şilili aktris Leonor Varela ve aniden ayrılan İngiliz yıldız Kelly Brook ile nişanlandı ve Hırvat model Jasmina Hdagha ile çıktı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları