WhatsApp Nerede Ne Zaman Kuruldu
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Whatsapp Mesenger Ocak 2010 yılında ABD’nin Kaliforniya Eyaletinde kurulmuştur. Yıllar geçtikçe popülerliği arttan Whatsapp her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmaya devam ediyor.

İlk başta sadece mesajlaşma platformu olarak kullanılmak istenmiş, daha sonralarda teknolojinin gelişimine ayak uydurmak için görüntülü arama, belge, fotoğraf paylaşımı gibi özelliklerde eklenmiştir. Ücretsiz olması birçok akıllı telefon kullanıcısının ilgisini çekmiştir.

WhatsApp Mesenger Hesabı Nasıl Açılır?

Whatsapp uygulamasını google veya app store’dan ücretsiz bir şekilde indirip uygulamayı açın. Ekrana gelen bölümde kendi telefon numaranızı girmeniz istenir. Numaranızı girdikten sonra onay kodu sms yoluyla size gelir. Ekranda görünen onay kodu kısmına kod girilir, profil doldurma işlemlerine geçilir. İsminizi ve Fotoğrafınızı girdikten sonra (isteğe bağlı) hesap işlemi tamamlanmış olur. Telefon rehberinizde aynı uygulamaya sahip numaralarla sohbete başlayabilirsiniz.

WhatsApp Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp bir mesajlaşma platformudur. Rehberinizdeki numaralarla internet üzerinden uygulama sayesinde mesajlaşmanızı sağlar. Sohbet sırasında istediğiniz belge, müzik, fotoğraf vb. gibi istediğinizi karşı tarafa gönderebilirsiniz. Bunun için text(mesaj) kısmındaki dosya işaretine basıp göndermek istediğiniz dosya türünü seçip gönderebilirsiniz. İsterseniz sohbetlerde sesli ya da görüntülü konuşma gerçekleştirmekte mümkündür.

Ayrı bir özellik olarak whatsapp hikaye (durum) paylaşabilirsiniz. Ana ekranı sağa kaydırdığınızda karşınıza sıçan sayfadan paylaşılan durumları görebilir ayrıca sizde paylaşım yapabilirsiniz. Bu paylaşımlar 24 saat görünebilmektedir. Bu durumları dilerseniz kişileriniz arasından kimlerin görüp göremeyeceğini de belirleyebilirsiniz.

Bir başka ve en önemli özelliği ise sohbetleri yedekleyebilmeniz. Telefon değişikliği gibi nedenlerle whatsapp hesabınızı değiştirmeniz durumunda sohbetleriniz kaybolacaktır. Ancak sohbetinizi yedeklerseniz mesajlarınızı geri getirmek mümkündür. Ayaklar-Sohbetler-Sohbet Yedeği kısmından mail adresinizi girerek sohbetlerinizi yedekleyebilirsiniz. Telefon değişikliği yaptığınız zaman tekrar sohbetlerinizi aynı mail adresinizi girerek mesajlarınızı indirebilirsiniz.

Whatsapp Numara Değişikliği

Numara değişikliği yapmak isteyenler için bu özellik kullanılır. Whatsapp’ta kayıtlı olan numaranızı değiştirmek mümkündür. Bunun için Ayarlar-Numara Değiştir seçeneğinden yapılabilmektedir.

Dilerseniz hesabınızı da kapatabilirsiniz. Bunun içinde Ayarlar-Hesabımı Sil dediğinizde yapmanız mümkündür.

Bu uygulama tamamen ücretsiz olup birçok akıllı telefonlara indirilebilir. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları