Whatsapp Web Bilgisayarda Nasıl Açılır?

Teknolojinin gelişmesi ile kullanımı yaygınlaşan akıllı telefonlar birçok mesaj uygulamalarını beraberinde getirdi. Çoğunlukla internet bağlantısı ile kullanılabilen bu uygulamalar sayesinde insanların birbiri ile olan iletişimi daha da arttı.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Özellikle son yıllarda 7’de 70 ‘e herkesin kullandığı Whatsapp uygulaması öyle bir tuttu ki günümüzde her geçen gün whatsapp kullanıcısı gittikçe artmaya başladı. Bununla da yetinmeyip, uygulama yöneticileri güncellemeler yaparak Whatsapp uygulamasını web üzerinden de kullanabilme özelliği çıkartılar. Artık whatsapp kullanıcılar dizüstü ya da masa üstü bilgisayarından web üzerinden whatsapp web uygulamalarını aktifleştirip, çalışma saatlerinde bile cep telefonuna el değmeden whatsapp kullanma fırsatına sahiptirler.

Whatsapp’ı Web Üzerinden Nasıl Açarım?

Whatsapp uygulamasını kullanmak için Android, İOS, Nokia S60, Blackbery ve Windows Phone işletim sistemine sahip cep telefonuna sahip olmanız gerekir. Uygulamayı cep telefonlarınıza Google Play, Apple Store  marketlerden indirin ve cep telefon numaranızı girin. Cebine gelen şifre ile whatsapp uygulamasını aktifleştirin. Bunları daha önce yaptınız ve uzun zamandır whatsapp kullanıcıysanız o zaman Google arama motoruna www.whatsapp.com  adresini yazın. Karşınıza çıkan ekranda whatsapp’ı seçin ve uygulamanız web adresine gidin. Bu işlemin ardında ekrana whatsapp uygulamasını giriş sayfası gelecektir. Üst köşede yeşil renkli kısımdan whatsapp web linkini seçin karşınıza çıkan ekranın  sağ tarafında  QR kodu yazan bir sayfa gelecektir. Cep telefonunuzda whatsapp uygulamasına giriş yaparak uygulamanın ayarlar ya da menü kısmında whatsapp web ‘i girerek,telefonunuzun kamerasından bilgisayar ekranına QR kodunu  okudun.

 Bu işlemin ardından artık whatsapp webi istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın çıkış linkinden çıkmadığınız sürece bilgisayardan whatsapp web her açtığınızda bir daha QR kodunu okutmadan girebilirsiniz. Whatsapp webten çıkış sağlamadığınız sürece bu QR kodunu girmek zorunda kalmazsınız.

Whatsapp Özellikleri Nelerdir?

Günden güne kullanıcı sayısı artıran whatsapp artık insan yaşantısının önemli bir parçasıhaline geldir. Artık günümüzde milyonlarca kişi SMS  ile değil de Whatsapp uygulaması üzerinden paylaşıyor. Uygulamayı kullanmak için mutlaka internetinizin olması gerekir. İnternetinizin olmadığı sürece karşı tarafa mesaj gönderemezsiniz

 Uygulama üzerinden birçok arkadaşınızla grup kurarak toplu halde mesajlaşabilirsiniz. Durum bölümünde sevdiğiniz fotoğraf ve videoları atarak rehberinizdeki kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

 Uygulamanı en büyük özelliği de tıpkı normal telefon gibi görüntülü ya da sesli olarak arama özelliğinin olmasıdır. Ancak  kaliteli bir telefon görüşmesi yapmak için internet hızınızın yüksek olması gerekiyor.

 Uygulamada ne zaman aktif olduğunuzu arkadaşlarınızın bilmesini  ya da bilmemesini istemiyorsanız bunu uygulamanın gizlilik ayarlar bölümünden kişiselleştirebilirsiniz.

Whatsapp Web Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Whatsapp uygulamasını bilgisayar üzerinden kullanmak istiyorsanız gizlilik esasına dayalı olarak kullandıktan sonra whatsapp web ‘ten çıkış sağlamlasınız. Özellikle iş yerinde  okulda ve internet cafede kullanıyorsanız başkalarının mesajlarını  görmemesi için  mutlaka oturumunuzu kapatmanız gerekmektedir. Bu işlemi ister cep telefonunuzdan isterseniz de whatsapp web uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Telefonunuzdan uygulamadan çıkmak için Whatsapp uygulamasına giriş yapın ve menü ya da ayarlar bölümünden whatsapp  web linkine giriş yapın. Karşınıza çıkan ekrandan giriş yapılan cihazlar bölümünden tüm cihazlardan çıkın seçin. Bilgisayar üzerinden yapmak istiyorsanız whatsapp web uygulamasından sol tarafında yer alan bölünün sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya giriş yaparak çıkış linkini tıklayarak oturumunu kapatabilirsiniz.

watsapp web watsapp internet mesajlaşma Ucuzauc.com Uçak Bileti