Öldüren Oyun Mavi Balina Oyunundan Uzak Tutun!

Teknoloji Çocuklarına Dikkat! Öldüren Oyun Mavi Balina Oyunundan Uzak Tutun!

Teknoloji Çocuklarına Dikkat! Öldüren Oyun Mavi Balina Oyunundan Uzak Tutun!

Mavi Balina Oyunu,  birçok ülkede oynanabildiği iddia edilen bir internet oyunudur ve  oynayan çocukların hayatını tehlikeye atarak anne -babaların korkulu rüyası haline geldi. İddialara göre oyun 50 bölümden oluşuyor ve son bölümde oyuncunun intihar etmesi isteniyor.Resmi bir internet sitesi veya yasal bir satışı olmayan Mavi Balina, ilk kez Rusya’da bir araştırmacı gazeteci tarafından 12 yaşında bir kız çocuğunun intiharını araştırırken ortaya çıkarıldı.ilk kez 2013 yılında oluşturulmuş olan oyun ,2015 yılında ilk kez intihara neden oldu ve ülkemizde de küçük çocukların intiharına neden olmuştur.Özellikle sosyal medya etkisiyle hızla yayılan oyunda bir yönetici tarafından gönderilen adreslerle kişilerin bilgisayarına giriş yapılıyor. Böylece tüm kişisel verilere erişen yönetici bundan sonra yaptığı şantajlarla talimatların yerine getirilmesini sağlıyor.50 bölümden oluşuyor ve her bölümde oynayan kişiye  zorluk seviyesi artarak bir talimat istiyor.Bu talimatlara örnek olarak ; Oyunu oynayanların ellerine, bileklerine sivri bir cisimle balina resmi çizilmesi ve kesikler atması .Tüm talimatlar yerine getirilip 50. göreve gelindiğinde ise “Balina olmak”denilerek oyuncuyu intihara zorluyor.

Mavi Balina kurucusu kimdir?

2016 yılının Kasım ayında tutuklanan 21 yaşındaki Rusya vatandaşı Philipp Budeikin, Rusya’nın St Petersburg kentinde yer alan bir cezaevinde kalıyor.

Birçok genç çocuğu öldürmekle suçlanan Budeikin, çıkarıldığı son duruşmada, toplumda temizlik yaptığını söyleyerek, kurbanlarını “biyolojik atıklar” olarak tanımladı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları