Öpüşmenin Faydalarını Biliyor Muydunuz?
Ucuzauc.com Uçak Bileti
İnsanı zamansız mutlu eden öpüşmek, ilişkide sevginin ve güvenin güçlenmesine de yardımcı olmaktadır. MÖ 326 yılında Hindistan'da yayıldığında inanılan öpüşmenin, sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen öpüşmenin zamanla tüm dünya tarafından kabul görmesi, faydaları sebebiyle de oldukça hızlı bir şekilde yayılmıştır. Sevgi ve yakınlığınızı ifade etmenin en kolay yolu olarak, sağlığınıza faydası bulunmaktadır.

Öpüşmenin Faydaları Nelerdir?

• Eşini işine öperek uğurlayan kişiler 5 yıl daha fazla yaşamaktadır. 

• Özgüven için vazgeçilmez bir yol olan öpüşmek kendinizi mutlu hissettirirken ruhunuzun rahatlamasına da yardımcı olmaktadır. 

• Öpüşerek kalori yakabilir ve metobalizmanızı hızlandırabilirsiniz. Öpücük diyeti yaparak hem zayıflayabilir hem de çift olarak mutlu bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. 

• Öpüşürken kan akışınız hızlanır ve bu da yaşlılık belirtilerini ertelemenize yardımcı olmaktadır. 

• Öpüşmek kalbiniz için faydalıdır. Öpüşme esnasında adrenalinin artması ile daha fazla kan pompalanır, dolaşım hızlanır ve daha çok oksijen alınması sağlanmaktadır. Çok şık öpüşen kişilerde, kalp hastalıklarına rastlayamazsınız. 

• Mide, idrar yolu ve kan enfeksiyonları problemlerini, öpüşerek engelleyebilirsiniz. Yararlı bakteriler öpüşerek birbirinin vücuduna taşınmaktadır. Bu da bağışıklık sistemini güçlendirir. 

• Tükürükteki gizli antibiyotikler, ağrıyı azaltan ağrı kesici etkisi göstermektedir. - Öpüşme esnasında endorfin salgılanır. Bu endorfin morfinin etkisine göre 200 kez daha kuvvetli etki sağlamaktadır. 

Öpüşürken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Öpüşme teknikleri bilmek, ilişkinin gidişatı açısından oldukça önemlidir. Sıradan bir öpüşme yerine, daha güzel bir öpüşme tekniği gerçekleştirebilir ve ilişkinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Öpüşürken acele etmemek her zaman daha faydalıdır. Daha yumuşak dokunuşlarla öpüşmek, partnerinizin sizden daha çok etkilenmesine yardımcı olmaktadır. Öpüşmek bir iletişim tekniği olduğu için, bu kanalı doğru kullanmak ve doğru hız ve basınçta öpüşmek gerekmektedir. 

Öpüşmeniz esnasında sürekli dilinizi kullanmaktan kaçının. Çünkü dilinizi az kullanmak çekiciyken, çok kullanmak itici bir hal alabilmektedir. Öpüşmenizi çok sert ya da çok yumuşak şekilde gerçekleştirmeyin. Eğer ki öpüşmenize ellerinizi kullanacaksanız bunu doğru yapmaya ve etkili kullanmaya dikkat edin. 

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları