Klasik Sıcak Çikolata Tarifi ve Malzemeleri
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Çikolata sevmeyen yoktur peki ya kış aylarında sıcak çikolata içmenin keyfi ve verdiği mutluluğu tatmak ister misiniz? Yazımızın devamında ;

Klasik Sıcak Çikolata

Klasik Sıcak Çikolata

Evden dışarı çıkmak istemiyor ama bu lezzete de ulaşmak istiyorsanız günün herhangi bir saatinde kendinizi ödüllendirmek isterseniz eğer Klasik bir huzura yakışır Klasik Sıcak Çikolata Tarifi;

Klasik Sıcak Çikolata Malzemeleri ve Tarifi

Klasik Sıcak Çikolata Malzemeleri

·        300 ml yarım yağlı süt

·        1 yemek kaşığı kakao

·        50 gram bitter çikolata

·        1 yemek kaşığı toz şeker

Klasik Sıcak ÇikolataNasıl Yapılır?

·        Yarım yağlı süt, kakao ve toz şekeri bir cezveyeekleyin ve karıştırılarak, kaynatın.

·        Bitter çikolatayı küçük parçalara ayırın.Kaynayan bir su buharı üzerinde yer alan ayrı bir kapta benmari usulü eritin.

·        Süt, kakao ve toz şekerden oluşan karışımıfincanlara paylaştırın ve üzerine eritilmiş sıcak çikolatayı ekleyerek servisedebilirsiniz.

Servis Önerisi

Kakao, krema, marshmallow, toz tarçın ilavesi ile servis edebilirsiniz. Dilerseniz şeker miktarını biraz arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

Marshmallow eriterek sıcak çikolata üzerineekleyebilirsiniz. Tarçını seviyorsanız o halde Tarçınlı Sıcak Çikolata Tarifimize göz atmak için Tıklayınız.

Klasik tatlardan biraz daha farklı tatlar arıyorumdiyorsanız o halde Sıcak ÇikolataÇeşitleri ve Tarifleri yazımıza göz atabilirsiniz. Yazıya ulaşmak için Tıklayınız.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları