Yemek Denince İlk Akla Gelen 6 Instagram Fenomeni
Ucuzauc.com Uçak Bileti
Damak tadına düşkün olanlar için en sevilen Instagram hesaplarının başında gurme hesaplar geliyor. Gittikleri yerlerdeki egzotik yemekleri yorumlayan, en güzel ve pratik yemek tariflerini paylaşan Instagram hesaplarına bakmaktan biz çok keyif alıyoruz.

Yemek yemeyi sadece karın doyurmaktan ibaret görmeyen için gurme Instagram sayfaları harika bir rehber oluşturuyor. Gurme seyahat planları yapıyorsanız Instagram fenomenlerini takip ederek nerde ne yenir dosyasına hakim olabilirsiniz. Bugün sizler için en sevdiğimiz 6 Instagram fenomenin hesabına yakından bakıyoruz. Bu hesapları takibe alarak mutfağınızda yepyeni tariflere yer açabilirsiniz. 

@gurukafa

@gurukafa

Instagram’da en çok zaman harcadığımız sayfaların başında @gurukafa geliyor. Gurukafa’nın en sevdiği iki şey muhtelemen seyahat etmek ve yemek yemek. Bu ikisi birleşince ortaya oldukça keyifli ve lezzetli bir Instagram sayfası çıkıyor. Bu hesapta Tanzanya’dan tutun da Kamboçya’ya kadar uzanan bir yemek kültürüne şahit olabilirsiniz. Nerede ne yenir, ne kadara yenir gibi soruları cevaplayan @gurukafa hesabını takibe almanızı öneriyoruz. 

@ucakyolcusutr

@ucakyolcusutr

Kendini dünyayı gezmeye aşık bir uçak yolcusu olarak tanımlayan @ucakyolcusutr hesabında dünyanın en lezzetli köşelerini görebilirsiniz. Türkiye’de de lezzet araştırmaları yapan bu hesap nerede ne yeneceğini çok iyi biliyor. Bazen size ufak yemek tarifleri de veren @ucakyolcusutr hesabında iç açıcı yemek fotoğrafları görebilirsiniz. Bizden söylemesi, karnınız açken bu hesaba bakmamaya çalışın. Eğer yemek yapamıyorum diye şikayet ediyorsanı Instagram fenomenlerini takip ederek yemek yapma yeteniğinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle bu hesabı takibe aldıktan sonra yemek yapmak için birçok sebebiniz olacak.

Ömür Akkor (@omurakkor)

Ömür Akkor (@omurakkor)

Seyahat ve yemek tutkusunu birleştiren bir diğer hesap ise @omurakkor Instagram sayfası oluyor. Bu hesapta sosyal medyanın en keyifli videolarını seyredebilirsiniz. Yemeklerin ocak başında nasıl pişirildiğini merak ediyorsanız sizi Ömür Akkor’un sayfasına alalım. Türkiye’nin 81 ilini gezen Ömür Akkor, yöresel lezzetleri takipçileriyle paylaşarak onların da iştahlarını açıyor. Hangi ilde ne yenir sorusunun cevabını arıyorsanız sizi bu sayfaya alalım. Yemek fotoğraflarının dışında nefes kesen manzara fotoğrafları da paylaşan Ömür Akkor hem bir gezgin hem de tam bir gurme!

İdil Yazar (@idilyazar)

İdil Yazar (@idilyazar)

Tatlı mı tatlı, güler yüzlü İdil Yazar’ın Instagram sayfası her görenin içini açıyor. Karmaşık yemek tarifleri size zor geliyorsa İdil Yazar’ın Instagram sayfasından pratik lezzetleri öğrenebilir, siz de evde kolay bir şekilde onları pişirebilirsiniz. @idilyazar hesabında aynı zamanda sağlıklı yemekler de bulmak mümkün. Eve geldiğinizde hızlıca sağlıklı bir atıştırmalık hazırlamak isterseniz İdil Yazar’ın tariflerine göz atabilirsiniz. Yemekleri nasıl hazırladığını ve pişirdiğini öğrenmek istiyorsanız bu hesabın Youtube sayfasına da mutlaka bakmalısınız. Size bizden ufak bir öneri, İdil Yazar’ın karamelli browniesini mutlaka pişirmelisiniz. 

Ece Zaim (@ece.zaim)

Ece Zaim (@ece.zaim)

Televizyon programından tanıdığımız Ece Zaim artık tariflerine kitapları ve sosyal medya aracılığıyla devam ediyor. Sosyal medyada yemekleri adeta yankı uyandıran Ece Zaim’in ufak ipuçları ve pişirme önerileri sizin mutfakta hayatınızı kurtaracak cinsten. Ece Zaim’in sadece yemek tarifleri değil, tencere, çaydanlık veya mutfak aletleriyle ilgili bilgisi ve önerileri de bu hesabı takip etmemize neden oluyor. Lezzetli tatlıları, çocuk yemeklerini ve özellikle sebze çorbalarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız @ece.zaim hesabını mutlaka takibe almalısınız. Yemek yapamıyorum diye dert yananlar Ece Zaim’in sayfasıyla tanıştıktan sonra mutfaktan hiç çıkmak istemeyecekler. Türk mutfağı ve Avrupa mutfağına hakim olan bu sayfayı biz çok seviyoruz. 

Vedat Milor (@vmilor)

Vedat Milor (@vmilor)

Ülkemizin en popüler gurmelerinden olan Vedat Milor’u Instagram’da @vmilor sayfasından takip edebilirsiniz. Yemek ve şarap eleştirmenliği yapan Vedat Milor hemen hemen her konuda oldukça bilgili. Et yemeklerinden tutun da deniz mahsullerine kadar her konuda bilgi veren bu hesabı hayranlıkla takip ediyoruz. Vedat Milor’un en iyi restoranlar listesine bakarak siz de midenize şölen yaşatabilirsiniz. Lezzetli yemekleri doğru yerde yemek için Vedat Milor’un tavsiyelerine kulak vermenizi öneriyoruz.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları