Yayın İlkeleri

Neolacakki.com olarak, her bir ilkemize bağlı kalmakla birlikte, oldukça özenli bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımız sayesinde kaliteli yayınımıza devam ediyoruz. Hataya yer vermeyen kusursuz çalışmalarımıza, bağlı kaldığımız ilkelerimizi de ekleyerek oldukça emin adımlar ile yürümenin haklı gururunu yaşıyoruz. Gerek bireysel olarak gerekse şirketçe değer verdiğimiz ortak kurallar neticesinde yaratıcılığı da elden bırakmayarak sektörde kalıcı olarak yer edinmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Doğruluk İlkesi

En önem verdiğimiz ilke olması neticesinde, sitede paylaşılan her içerik mutlak suretle araştırılmakta ve öyle paylaşım yapılmaktadır. Bu konuda bütün editörlerimiz oldukça özverili bir çalışma yürütür ve kullanıcıları yalan haberler ile bilgilendirmemek için üstün çaba sarf eder. Tarafsız haber ilkesinin de etkili olması nedeni ile her içeriğin doğru olması ve tarafsızlığı yansıtması, şirketimizin en önem verdiği ilkedir. Editörlerimiz tarafından paylaşılan her içerik eksiksiz olacak şekilde tamamlanarak en doğru bilginin en doğru şekilde kullanıcılara iletilmesi sağlanır.

 

Saygı İlkesi

Paylaşımı yapılan hiçbir içerikte insanları sınıf, din, dil veya ırk, cinsiyet, siyasi görüş veya sosyal düzen kapsamı, statü farkı, görüşleri, cinsel tercihi ayırt edici veya eleştirici fikirler bulunmamaktadır. Bu konuda editörlerimiz oldukça seçici davranarak, ellerinden geldiğince içerikleri yumuşatarak kullanıcılara sunar.  Bu kapsama dahil olmak üzere yapılan paylaşımlarda, şiddete eğilim gösterme, gerçek ya da tüzel kişileri sahip insanları küçük düşürme, düşünce farklılığından oluşan görüş ayrılıklarını toplumda küçük düşürecek davranışlarda bulunma,  din ve ahlak ile ilgili konularda milli bütünlüğü tehdit edecek unsurları göz önüne çıkarma, paylaşılan içeriklerin manevi bütünlük ve değerlere aykırı haber niteliği taşıması gibi birçok konuya karşı hassasiyet gösterilir ve paylaşımlar dikkatli bir şekilde yayımlanır.

 

Kişilik Ve Tarafsızlık İlkesi

Neolacakki.com içerik paylaşım sitesi, her türlü devlet kurumundan ve buna bağlı olarak doğacak çıkarlardan bağımsız olarak kurulmuştur.  Bu nedenle paylaşımı yapılan her konu tarafsızlık ilkesi ile paylaşılır. Paylaşımlar konusunda editörlere ek olarak kullanıcıların da paylaşım hakkına sahip olmaları nedeni ile, kullanıcılardan da yaptıkları her paylaşımlarda tarafsızlık ilkesini göz önünde bulundurmaları istenir.