Bungee Jumping yapma hayaliniz var ama nerede yapacağınızı bilmiyorsunuz.. İşte bu yazı tam size göre..
Adrenalin tutkunuzu en üst seviyeye çıkarabileceğiniz yerleri sizler için derledik..

Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında olan bungee jumping en çok korkulan aktiviteler arasında yer almasına rağmen birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Gökyüzünde başlayan ve hızla yere doğru çakılma hissini doruklarda yaşatan bungee jumpingden vazgeçemeyenlere ya da ilk kez deneyecek olanlara birbirinden eşsiz yerler sunuyoruz. İşte yurt içinde ve yurt dışında bungee jumping yapabileceğiniz en güzel yerler:

Aya Yorgi Koyu, Çeşme

Aya Yorgi Koyu,  Çeşme

Tatilcilerin uğrak yerleri arasında bulunan Çeşme hem deniziyle muhteşem bir tatil yapma imkanı sunuyor hemde adrenalin tutkunlarına Aya Yorgi Koyu’nda eşsiz dakikalar yaşatıyor. Bungee jumping için kurulan vinç 60 metre uzunluğa sahip.  Aya Yorgi Koyu’nun nefes kesen manzarası eşliğinde adrenalin yüklemesi yapmak isteyenler için Aya Yorgi Koyu benzersiz bir fırsat sunuyor.

Babadağ - Ölüdeniz, Fethiye

Babadağ - Ölüdeniz,  Fethiye

Yamaç paraşütü ile bilinen Ölüdeniz aynı zamanda 35 metre uzunluğunda platformu ile alternatif macera arayanları sevindiriyor. Kumsala kurulan vincin altında hava yastıklarından güvenlik önlemleri alınıyor ve atlayış sırası gelen kişiler Ölüdeniz’in eşsiz manzarasına karşı kendilerini boşluğa bırakıyor.

Kazlıçeşme, İstanbul

Kazlıçeşme, İstanbul

İstanbul’da yaşayıp çok fazla vakti olmayan adrenalin tutkunlarının yardımına Zeytinburnu’nda bulunan Kazlıçeşme koşuyor. Miting alanı olarak kullanılan Kazlıçeşme’ye her yıl genellikle bahar aylarının gelişiyle düzenlenmeye başlayan etkinlikler kapsamında yaklaşık 100 metre yüksekliğinde bir platform kuruluyor. İstanbul’da yaşayıp adrenalin dolu bir macera yaşamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri Kazlıçeşme oluyor.

Kilyos, İstanbul

Kilyos, İstanbul

İstanbul’da ikamet eden ve adrenalin dolu dakikalar geçirmek isteyenlerin bir diğer adresi ise Kilyos sahilinde vinçle kurulan platform oluyor. Kilyos Solar Beach’de kurulan bungee jumping platformu atlayıcılara heyecan dolu anlar yaşatıyor. 

Lara Beach – Antalya

Lara Beach – Antalya

Akdeniz’in incisi olan Antalya’da plajlarıyla ünlü semti olan Lara huzurlu tatillerin yanında tatilcilere aksiyon dolu anlar da yaşatıyor. Atlayışlar masmavi Antalya denizinin üstünde yapılıyor. Akdeniz’in havasını doya doya soluyabileceğiniz Lara Beach’te vinç yardımıyla kurulan 60 metrelik bungee jumping platformundan atlayış yapmadan Antalya’dan ayrılmamalısınız.

Makao Kulesi, Makao, Çin

Makao Kulesi, Makao, Çin

764 fit yükseklikten atlama imkanı sunan Makao Kulesi görenlerin nefesini kesiyor. Çin’in görkemli mimarileri ayaklarınızın altındayken elbette biraz korkabilirsiniz ama sonrasında alışacağınıza emin olabilirsiniz. Pearl Nehri’ne kadar uzanan bir manzara sunan Makao Kulesi’nden bungee jumping yapmadan Çin gezinizi sonlandırmamalısınız. 

Bloukrans Köprüsü, Güney Afrika

Bloukrans Köprüsü, Güney Afrika

Dillere destan manzaralara ev sahipliği yapan Bloukrans Köprüsü’nün yüksekliği tam tamına 216 metre. Yaklaşık 22 yıldır bungee jumping yapma imkanı sunan şirketin kayıtlara geçmiş herhangi bir kazası bulunmuyor. Her yıl binlerce kişinin bungee jumping için tercih ettiği Bloukrans Köprüsü’nden atlayış yapmak için deyim yerindeyse cesaret hapı yutmuş olmanız gerekiyor. Atladığınız anda sizi dağ ve kayalık manzaralarının içine alan bu yerde sayısız Guiness Rekoru da bulunuyor.

Avrupa Köprüsü (Europabrücke), Avusturya

Avrupa Köprüsü (Europabrücke), Avusturya

Dağların arasında uzanan eşsiz manzaralar, devasa ağaçlarla çevrili ormanlar ve dahasını göreceğiniz Avrupa Köprüsü, Avusturya’daki Wipp Vadisi’nde mükemmel bir konuma sahip. Adrenalin seviyesini yükseltmek isteyenlerin mutlaka uğradığı Avrupa Köprüsü’nün yüksekliği ise 190 metre. Doğanın içinde yeşilliklerin arasından süzülmek isteyenler, hemen şimdi rotasını Avusturya’ya çevirebilir.

Kawarau Nehri, Queenstown – Yeni Zelanda

Kawarau Nehri, Queenstown – Yeni Zelanda

Klasik bungee jumping yerlerinin dışında farklı bir yer denemek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olan Kawarau Nehri, daha atlayış başlamadan adrenalin seviyenizi yükseltecek çünkü bu nehre giden yol, dünyanın en tehlikeli yollarından biri olarak kabul ediliyor. Yeni Zelanda’nın Güney Adası’nda konumlanan Queenstown şehrindeki Kawarau’da sıradışı bir deneyim yaşamaya hazır olun. Köprüye ulaşmak için geçilen zorlu yolların ardından atlayışta yaşanan heyecan ve şehrin el değmemiş doğal güzellikleri birleşerek anın tadını çıkarmanızı sağlıyor.

Verzasca Barajı, İsviçre

Verzasca Barajı, İsviçre

İsviçre’de bulunan Verzasca Barajı’ndan yapılan bungee jumping atlayışları inanılmaz heyecan verici. Doğal yaşam alanının tam kalbinde bulunan bu baraj yaklaşık 220 metre yüksekliğinde ve dünyanın en yüksek bungee jumping noktaları arasında bulunuyor. Verzasca Barajı hem dış görünüşüyle hem de sunduğu manzaralarla adrenalin tutkunlarını büyüleyici bir atlayış yapma imkanı tanıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları