Ucuzauc.com Uçak Bileti
Bir uçak biletinin maliyeti, koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak en az yüzde 50 artabilir.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'ne (Iata) göre,  uçuşların başlamasına izin verildikten sonra ancak hava yolları müşterilerini arttırmak için rekabet ettikçe uçak bileti ücretleri düşecektir.

Havayolları müşterileri almak için savaştıkça uçuşların devam etmesine izin verildiğinde hava ücretleri düşecektir, ancak daha sonra keskin bir şekilde yükselecektir

Havayolları müşterileri almak için savaştıkça uçuşların devam etmesine izin verildiğinde hava ücretleri düşecektir, ancak daha sonra keskin bir şekilde yükselecektir Kaynak: Thesun

Ancak, sosyal mesafeye uymak için orta koltuğu uçaklarda boş tutmak zorunda kalırlarsa, bir biletin fiyatı eninde sonunda roketlenir.

IATA, uçakların koltuklarının üçte birini kaldırması gerekiyorsa Avrupa'da ücretlerin yüzde 49 artacağını ve Asya'da yüzde 54'e kadar artacağını tahmin ediyor.

CEO'su Alexandre de Juniac, "Ucuz, uygun fiyatlı seyahat dönemi sona erecek."

Küresel havayollarını temsil eden organ, dün gemide maske takan yolcular lehine çıktı, çünkü koronavirüs krizinden sonra sosyal mesafeli kurallara uyurken havayollarının nasıl uçulacağı konusunda tartışmalar yoğunlaştı.

Avrupa uçuşları koronavirüs pandemi sırasında durma noktasına geldi. 
Seyahat kısıtlamalarının ne zaman rahatlayacağına dair bir görünürlük olmasa da, havayolları hizmetleri nasıl güvenli bir şekilde yeniden başlatacaklarını ve yolculara uçma konusunda güven vermeyi düşünüyor.

Gelirleri olmayan aylar, bazı hava yollarını işten çıkarmakla tehdit ediyor.

IATA, uçakların koltuklarının üçte birini kaldırması gerektiğinde ücretlerin Avrupa'da yüzde 49 artacağını tahmin ediyor

IATA, uçakların koltuklarının üçte birini kaldırması gerektiğinde ücretlerin Avrupa'da yüzde 49 artacağını tahmin ediyor Kaynak: Getty Images - Getty

IATA, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Birleşmiş Milletler havacılık ajansı, hükümetler ve Dünya Sağlık Örgütü ile uluslararası geçerliliği olan yeni kurallar üzerinde çalıştığını söyledi.

IATA Genel Müdürü Alexandre de Juniac bir online haber konferansında yaptığı açıklamada, ICAO'nun Haziran ayında uçuşlarda ve diğer önlemlerde zorunlu yüz maskeleri hakkında bir duyuru yapabileceğini söyledi.

Nisan ayında de Juniac, orta koltuğu boş bırakmanın, dünyadaki hükümetlerle hava yolculuğunun yeniden başlamasının muhtemel koşulları arasında olduğunu söyledi.

Ancak IATA'nın baş ekonomisti Brian Pearce Salı günü bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, çoğu havayolunun geçen yıl endüstrinin en çok uçan modellerinden koltukların üçte birinin çıkarılması durumunda para kazanamayacağını söyledi.

IATA'nın tıbbi danışmanı David Powell, orta koltuğu boş bırakmanın anahtarının bilimsel kanıtlara dayandığını söyledi.

Dedi ki: "Kimse orta koltuğun boş olmasının covid-19'u bir kişiden diğerine aktarma şansını azalttığını göstermedi."

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları