Ucuzauc.com Uçak Bileti
An itibariyle güncel altın fiyatlarının neler olduğu büyük bir merak konusu oldu. Her gün bizi şaşırtmaya devam eden altın günün ilk saatlerinde aramalarda en çok aratılan isim olurken gram altın ve çeyrek altın fiyatları beklenileni karşılamadı.

Günün ilk saatlerinden gelen haberlere göre altın fiyatları güne oldukça durgun bir şekilde giriş yaptı. Daha hareketli bir çizelge bekleyen yatırımcı durma şaşırırken bu durgunluğun daha ne kadar süreceği merak konusu olmaya başladı. Güncel altın fiyatlarına ulaşmanın en güncel yoluysa elbette internetten geçiyor. Yatırımcının her dakika altın fiyatlarını aratmaya başladığı bugünde beklenilen rakamlara ulaşılmış gibi durmuyor. Beklenileni karşılanmayan yatırımcının gözü şimdiden yarına kaysa da gün içerisinde dalgalanmalar meydana gelebilir.

Altın Fiyatlarının Yükselmesi Durdu

Altın Fiyatlarının Yükselmesi Durdu

Güne durgun bir şekilde başlayan ve seyrinden bir şey kaybetmeden devam eden altın fiyatlarının yükselmesi durdu. Geçtiğimiz zamanlarda altının gramında yaşanan artış yatırımcının heyecanlanmasını, yüzünün gülmesini sağlamıştı. Ancak beklenen bu artış henüz gerçekleşecek gibi durmuyor. Daha önce yaşanan yükselişin ardından şuan ki durgunluğun iş karartması normal gözüküyor. Altının hızlı yükseldiği günler ne zaman geri gelir bilinmiyor ancak şimdilik çok fazla hareketlenme olacak gibi değil.

Cumhuriyet Altını ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Cumhuriyet Altını ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatlarının aramalarında en çok kullanılan isim Cumhuriyet altını ve gram altın oluyor. Yatırımcının daha çok ilgisini çeken bu altınların alış ve satış değerleri yaşanan durgunluktan etkilenmeye devam ediyor. Bugün Cumhuriyet altını ne kadar? , çeyrek altın ne kadar? , gram altın ne kadar? soruları akılları kurcalamaya devam ederken en güncel haliyle altın fiyatlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Kasım ayından beri sürekli yükselen ve aralarda yaşanan küçük düşüşlerini toparlamayı başaran altında gözlemlenen durgunluk beraberinde soru işaretlerini de getirdi. Geçtiğimiz günlere göre altın fiyatları daha yüksek olsa da genel olarak durgun bir dönem yaşanıyor. Altın almak isteyenlerin altın fiyatlarını özellikle şu sıra iyi bir şekilde takip etmesi gerekiyor. İstanbul’un kalbi olan Kapalıçarşı’da altın fiyatları ne kadar? Altın kaç liradan değer görüyor?

28 Mart Çarşamba tarihi yani bugünden itibaren altın fiyatlarında merak edilen soruların cevapları alındı. Altının gramı 172,18 liradan alınırken satışta bu rakam 172,22 oluyor. 

GRAM ALTIN NE KADAR?

Bugün altın 172,18 liradan alınırken, 172,22 liradan satılarak arada küçük bir fark sunuyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın 28 Mart Çarşamba itibariyle 274,45 liradan alınırken 280,66 liradan satışa sunuluyor. Yarım altın da ise alım 547,19’dan gerçekleşirken, satım 561,31 liradan gerçekleşiyor

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

1138,00 liradan alınan Cumhuriyet altını ise 1150,00 liradan satışa sunuluyor. Ziynet için durum 2,5 da 2744,18 liradan alım 2787,34 liradan satım olarak belirtiliyor. 

ÇEYREK ALTIN NEDİR?

1.75 grama denk gelen çeyrek altın 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan bu altın türünde işçilik önemli bir yerdedir. Çeyrek altının kalın altın (meskük) ve ziynet olarak iki farklı çeşidi bulunuyor. Çeyrek altının fiyatı 1.6065 gram 24 ayar üzerinden hesap edilir. İşçilik kısmı da hesabı etkiler ancak her yerde bu etki farklı olur.

Ucuzauc.com Uçak Bileti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları